REKLAMA

Kaczyński o zespole smoleńskim PO: Będą wychodziły kompromitujące fakty. Trzeba im przeczyć

  • Autor: PAP/AT
  • 27 października 2016 07:16
Kaczyński o zespole smoleńskim PO: Będą wychodziły kompromitujące fakty. Trzeba im przeczyć Platforma znalazła się w obliczu straszliwej kompromitacji i w związku z tym chce zbudować własną narrację, żeby utrzymywać swoje zaplecze - mówi prezes PiS (Jarosław Kaczyński, fot.pis.org.pl)

• Partia jest zmobilizowana, nie ma potrzeby nadzwyczajnych działań - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po spotkaniu z działaczami w Olsztynie.
• Skomentował też zespół smoleński PO.
• Będą wychodziły kompromitujące fakty i trzeba im przeczyć, i ta komisja jest po to - ocenił.

Spotkanie odbyło się przed zjazdami okręgowymi w Olsztynie i Elblągu; było zamknięte dla prasy.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pytany po spotkaniu, czy potrzebna jest mobilizacja przed zjazdami okręgowymi w partii, odpowiedział, "że jest potrzebna informacja o tym, co czeka partię w najbliższym okresie i ta informacja została przekazana".

Podkreślił, że "partia jest zmobilizowana i nie ma potrzeby nadzwyczajnych działań". "Tylko jest potrzebny powrót do tego, co zawsze było, jeszcze w Porozumieniu Centrum, to znaczy do tego, że szef partii, w tym wypadku ja, po prostu kontaktuje się z tą najaktywniejszą częścią partii" - powiedział prezes PiS.

Pytany o powołany przez PO zespół parlamentarny do zbadania "przypadków manipulowania przyczynami katastrofy smoleńskiej", Kaczyński odpowiedział: "Platforma znalazła się w obliczu straszliwej kompromitacji i w związku z tym chce zbudować własną narrację, żeby utrzymywać swoje zaplecze, że jednak ich nie okłamała; i to jest cel tego całego przedsięwzięcia".

"Nie jest to żadne zagrożenie, chodzi o to, żeby ludziom wmawiać, że białe jest czarne, albo że czarne jest białe. Będą wychodziły kompromitujące fakty i trzeba im przeczyć, i ta komisja jest po to" - ocenił.

Poseł PiS Leonard Krasulski zaznaczył, że spotkanie z działaczami PiS w Olsztynie było przede wszystkim spotkaniem organizacyjnym. Jak dodał wzięli w nim udział działacze struktur powiatowych PiS i osoby funkcyjne w partii: skarbnicy, sekretarze i pełnomocnicy partii.

Jak podkreślił, podczas spotkania z prezesem Kaczyński mowa była o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz do konferencji PiS, która odbędzie się w styczniu lub lutym 2017 roku. Okręgowe zjazdy wyborcze PiS odbędą się w warmińsko-mazurskim w listopadzie - 19 listopada w okręgu elbląskim a 20 listopada w okręgu olsztyńskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA