REKLAMA

Kaczyński opuścił gabinet Marszałka Sejmu. Polityk zapowiedział nową ustawę o Trybunale

  • Autor: PAP/GP
  • 31 marca 2016 14:08
Kaczyński opuścił gabinet Marszałka Sejmu. Polityk zapowiedział nową ustawę o Trybunale Jarosław Kaczyński w Sejmie po spotkaniu z liderami innych partii. (fot.: twitter.com/pisorgpl)

• Rozpoczął się dialog polityczny, tak bardzo Polsce potrzebny; to była rozmowa, a nie wojna - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w czwartek po spotkaniu liderów ośmiu partii.
• Lider PiS zapowiedział pracę nad nową ustawą o TK i przyznał, że będzie rozważona zmiana Konstytucji.

- Mam dla państwa dobrą wiadomość, rozpoczął się dialog polityczny, tak bardzo Polsce potrzebny, będzie kontynuowany, oczywiście nie mogę z góry rozstrzygać, jaki będzie jego wynik, ale rozmawialiśmy nie na takich zasadach, jakie państwo mogą często zobaczyć na sali sejmowej. Była to rozmowa, a nie wojna - powiedział Kaczyński w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak ocenił, jest to bardzo znaczący postęp.

- Oczywiście są różnice zdań, ale przynajmniej, jeśli chodzi o kwestie związane z polskim interesem narodowym, rozumianym jako interes wobec innych podmiotów życia międzynarodowego, to zgodziliśmy się, że powinniśmy działać, tak aby (ten) interes nie był w żaden sposób naruszany - powiedział prezes PiS.

W czwartek w Sejmie odbyło się spotkanie liderów ośmiu partii, zaproszonych przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego: PiS, PO, Kukiz'15, Nowoczesnej, PSL oraz ugrupowań pozaparlamentarnych: KORWiN, SLD i Partii Razem. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Dialog i kompromis polityczny w Polsce".

- Jeśli chodzi o sprawę Trybunału to propozycje rozwiązania tego problemu będą przedstawione w ciągu najbliższych tygodni. Przynajmniej te formacje polityczne, które chcą coś zaproponować, będą mogły swoje propozycje przedstawić - powiedział prezes PiS.

Dodał, że nie wszyscy podczas spotkania byli zgodni co do potrzeby zmiany konstytucji.

- Z całą pewnością przyjdzie taki moment, nie potrafię powiedzieć kiedy, ale to nie jest kwestia bardzo odległego czasu, kiedy Sejm podejmie prace nad nową ustawą (o TK). Czyli jest rozwiązanie, które traktujemy jako kompromisowe i przychylenie się do wniosku Komisji Weneckiej - podkreślił Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Nie głosuje już na PiS! 2016-03-31 17:42:14
    Nie zmienia to faktu że, trzej sędziowie TK PiS są wybrani nielegalnie, kolejny oszust Konstytucyjny Duda uciekł do Stanów Zjednoczonych i tam gra chojraka! Obecnie nie mam rządu, to gangsterzy!
  • prawda wypłynęła 2016-03-31 17:32:39
    Ponad trzy miesiące czekaliśmy oby PiS przyznał się do łamania prawa i Konstytucji RP w Polsce, co nam zgotują przez kolejne miesiące? nie przechodzi mi nawet przez myśl przez kolejne lata! Piekło, demon stąpał na zimie, nawet modlitwa nie pomoże, do czego są zdolni antychryści z PiS!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA