REKLAMA

Kaczyński: PiS w UE będzie zabiegać o polskie interesy, nie o stanowiska

  • Autor: PAP
  • 13 października 2015 20:47
Kaczyński: PiS w UE będzie zabiegać o polskie interesy, nie o stanowiska - My nie będziemy zabiegać o pozycję w Unii Europejskiej w tym sensie, żeby zajmować tam jakieś stanowiska. My będziemy zabiegać o polskie interesy - zapowiedział lider PiS. (fot. facebook)

My nie będziemy zabiegać stanowiska w Unii Europejskiej, ale o polskie interesy - zapewniał we wtorek w Lesznie (Wielkopolskie) lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jak dodał, by móc realizować te plany, PiS po wyborach musi rządzić samodzielnie.

Kaczyński podkreślił w trakcie wystąpienia na rynku w Lesznie, że PiS jest gotowe bronić polskich interesów na arenie międzynarodowej. Stwierdził, że jego ugrupowanie pokazało to w latach, w których rządziła.

"Taka obrona jest zawsze ważna, ale dzisiaj, kiedy grożą nam różne niebezpieczeństwa, kiedy niektórzy własne choroby i własne błędy chcą przerzucać na nas, to jest istotne szczególnie. My nie będziemy zabiegać o pozycję w Unii Europejskiej w tym sensie, żeby zajmować tam jakieś stanowiska. My będziemy zabiegać o polskie interesy" - zapowiedział lider PiS.

Polsce potrzebna sprawiedliwość

Dodał, że po wygranych wyborach jego formacja zabiegać będzie o "elementarną sprawiedliwość", odnoszącą się do podziału dóbr. "Ten podział jest dziś w Polsce bardzo niesprawiedliwy. Jeżeli my zapowiadamy 500 zł na dziecko, jeżeli mówimy o powrocie do dawnego wieku emerytalnego, o tym, żeby do 8 tys. zł rocznego dochodu nie było podatku, to mówimy przecież o tym, że (…) mniej więcej 40 mld zł zostanie przekazane społeczeństwu. W ogromnej części - tej części społeczeństwa, która ma się gorzej. I to jest właśnie akt sprawiedliwości" - powiedział.

Kaczyński zapowiedział, że PiS skupi się na rozwiązaniu sprawy kryzysu demograficznego. "Mamy plan budowy mieszkań, żeby mogły powstawać rodziny. Mamy oczywiście wielkie projekty ekonomiczne, które mają dawać ludziom pracę, bo brak pracy jest dzisiaj bodajże najcięższą chorobą społeczną" - zaznaczył.

PiS chce rządzić samodzielnie

Jak podkreślił, warunkiem spełnienia tych planów jest wygrana PiS, pozwalająca partii rządzić bez potrzeby zawierania koalicji.

"Myśmy się już nauczyli, co oznaczają koalicje. My chcemy mieć przeszło 230 mandatów w Sejmie i większość w Senacie. Wtedy będzie można te wszystkie plany realizować. Prezydent z całą pewnością będzie chciał także w tym uczestniczyć" - dodał.We wtorek Kaczyński odwiedza Wielkopolskę. W trakcie wizyt w Lesznie, Koninie i Kaliszu promuje liderów lokalnych list PiS w wyborach parlamentarnych.

W 2011 r. PiS zdobyło w województwie 10 mandatów, PO - 18; Ruch Palikota, PSL i SLD - zdobyły po 4 mandaty.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kendall 2015-10-14 01:55:00
    Biedny prezes, nawet nie wie, ze bedzie tam posmiewiskiem i nic nie wskora, bo zapisow akcesyjnych nikt mu nie zmieniREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA