REKLAMA

Kaczyński: rząd wielopartyjny będzie prowadził wojnę

  • Autor: PAP
  • 16 października 2015 19:09
Kaczyński: rząd wielopartyjny będzie prowadził wojnę Alternatywą w Polsce jest rząd jednopartyjny, z jednolitym poparciem, który będzie wprowadzał dobre zmiany lub rząd wielopartyjny, który będzie prowadził wojnę - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. facebook.com/pisorgpl)

Jarosław Kaczyński zabrał głos w piątek (16 października) na konferencji prasowej w Białej Podlaskiej. - Byłoby fatalnie, gdyby w Polsce zamiast rządu z jednolitym poparciem powstał rząd wielopartyjny, który będzie skłócony wewnętrznie, który będzie walczył z opozycją i wojna będzie istotą życia publicznego w Polsce. Wojna, a nie dobre zmiany dla kraju - powiedział.

Według Kaczyńskiego Polsce potrzebna jest dobra zmiana i przebudowa państwa, warunkiem jest powołanie władzy, która będzie trwała, będzie miała mocne poparcie w parlamencie, będzie współpracowała z prezydentem.

- Będzie traktowała opozycję tak, jak należy ją w demokratycznym państwie traktować, to znaczy jako normalny element życia publicznego. Jako siłę polityczną, która dziś jest w opozycji, kiedyś być może znów będzie u władzy, bo ta wymiana władzy jest istotą demokracji i związku z tym rozmawia się z nią (z opozycją - PAP), a nie bez przerwy się ją atakuje - powiedział Kaczyński.

PiS zabiega o władzę

- Byłoby fatalnie, gdyby w Polsce zamiast rządu z jednolitym poparciem powstał rząd wielopartyjny, który będzie skłócony wewnętrznie, który będzie walczył z opozycją i wojna będzie istotą życia publicznego w Polsce. Wojna, a nie dobre zmiany dla kraju - dodał.

Kaczyński powiedział, że PiS zabiega o to, "by stworzyć rząd mający jednolite poparcie w parlamencie, a więc jednopartyjny", zaznaczył przy tym, że PiS jest w sojuszu, w obozie politycznym.

Kaczyński: mamy odpowiednich ludzi

Jarosław Kaczyński zapewnił, że PiS ma "zaplecze personalne" dobrych kandydatów do parlamentu, jak i osób spoza parlamentu - "ludzi, z których można tworzyć rząd". Podkreślił, że chodzi o ministrów, wiceministrów, szefów urzędów centralnych, ich zastępców, wojewodów i wicewojewodów. - To razem jest duża stukilkudziesięcioosobowa grupa. Jesteśmy w stanie to zrobić - mówił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA