REKLAMA

Kaczyński: Warszawa sobie poradzi. Wsparcie dla Siedlec i Radomia

  • Autor: TM
  • 07 października 2015 10:33
Kaczyński: Warszawa sobie poradzi. Wsparcie dla Siedlec i Radomia Warszawa dobrze gospodarowana, a nie tak jak teraz, jest w stanie wszystko sobie sama załatwić – przekonywał Kaczyński. Fot. facebook.com

Warszawa jest zamożna, a Mazowsze jest dziś biedne. Tam potrzebne jest wsparcie, a my damy sobie radę sami - przekonywał Jarosław Kaczyński. Tak komentował pomysł nowego podziału administracyjnego Mazowsza.

Trzeba powołać województwo warszawskie - przekonywał w czasie spotkania z wyborcami na warszawskim Żoliborzu Jarosław Kaczyński.

"Tam jest potrzebne to wsparcie"

Chcę być szczery. Warszawa jest teraz bardzo zamożnym miastem. Po wyodrębnieniu jej z województwa rożnego rodzaju rzeczy nam się nie będą należały z Unii. Będą się należały Mazowszu, bo Mazowsze jest biedne. Dziś Warszawa doprowadza do tego, że w kolejnym unijnym budżecie po 2020 roku Mazowszu już się nie będzie nic należało, a tak być nie może. Okolice Siedlec, Radomia, Ostrołęki są bardzo ubogie i tam jest potrzebne to wsparcie, a my sobie damy radę, ale sami – tłumaczył Kaczyński.

"Warszawa jest w stanie wszystko sobie sama załatwić"

Jego zdaniem "dobrze zarządzana Warszawa jest w stanie poradzić sobie bez dofinansowania unijnego".

Pamiętam jak mój świętej pamięci brat był prezydentem Warszawy, to w budżecie miasta pieniędzy było aż za dużo. Prosił o to, aby móc np. sfinansować budowę Świątyni Opatrzności Bożej, oczywiście Sejm nie pozwolił, ale pieniądze na to były. Był wielki plan renowacji Pragi. Tu z kolei Unia Europejska nie chciała się zgodzić, bo to było wsparcie publiczne dla prywatnej własności, bo kamienice są prywatną własnością, ale to było 800 mln złotych. Warszawa dobrze gospodarowana, a nie tak jak teraz, jest w stanie wszystko sobie sama załatwić - przekonywał.

Jak przypomina serwis tvnwarszawa.tvn24pl pomysł na nowy podział administracyjny Mazowsza nie jest nowy. Prawo i Sprawiedliwość mówiło o nim już w październiku 2010 roku. Województwo warszawskie miałoby się składać z Warszawy i przyległych powiatów. Reszta miałaby pozostać w Mazowieckiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA