REKLAMA

Kaczyński: wicepremierzy Morawiecki i Gliński w kierownictwie partii

  • Autor: bad/PAP
  • 11 września 2016 17:12
Kaczyński: wicepremierzy Morawiecki i Gliński w kierownictwie partii Kaczyński ocenił na konferencji prasowej po posiedzeniu, że "wybory (...) zakończyły się sukcesem". Fot. twitter

Wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński weszli w skład kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości - ogłosił w niedzielę po posiedzeniu Rady Politycznej PiS prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński. Obaj politycy znaleźli się w Komitecie Politycznym PiS.

Wiceprezesami partii zostali: premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, minister koordynator specsłużb Mariusz Kamiński, szef MON Antoni Macierewicz, minister w KPRM Adam Lipiński. Brudziński został też szefem Komitetu Wykonawczego PiS.

Kaczyński ocenił na konferencji prasowej po posiedzeniu, że "wybory (...) zakończyły się sukcesem". "Wszyscy zgłoszeni kandydaci przeszli, różnice w wynikach oczywiście były, ale nie miały charakteru, które można by określić jako różnice o charakterze politycznym" - powiedział prezes PiS.

"Krótko mówiąc mamy do czynienia z nowym kierownictwem, ale to jest kierownictwo w wielkiej mierze kontynuacyjne. Kierownictwo z poprzedniej kadencji odniosło wielki sukces - zwycięstwo wyborcze, najpierw w wyborach samorządowych, później prezydenckich, wreszcie parlamentarnych" - powiedział Kaczyński.

"Nie było powodów do jakichś szerszych zmian, chociaż pewne uzupełnienia nastąpiły. Z osób powszechnie znanych weszli w skład kierownictwa partii panowie wicepremierzy (Mateusz) Morawiecki i (Piotr) Gliński, weszła też bardzo zasłużona działaczka naszej partii, ale przede wszystkim klubów +Gazety Polskiej+, bardzo zasłużona w tym wszystkim co wiąże się z uczczeniem tych, którzy zginęli w Smoleńsku (Anita Czerwińska - PAP) i wreszcie, to było oczywiste, weszła też bardzo zasłużona dla naszej partii rzecznik naszej partii (...) pani poseł Beata Mazurek" - powiedział Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Prawo! Precz PiS! 2016-09-11 19:06:56
    Niebieska bomba w Komitecie politycznym PiS odbezpieczona, lewica(komuchy) na dożynkach powiatowych w Wierzbicy Powiecie Chełmskim szampana polewają, wódka również strumieniem szerokim do dzika się leje.Komuna i gangsterzy- terroryści od największej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na "B" budowlane, mogą w niedzielę 11.09.2016roku triumfować. Złodzieje i przestępcy!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA