REKLAMA

Kaczyński: wybór PiS to jedyna szansa na zmianę na lepsze

  • Autor: PAP
  • 04 października 2015 21:19
Kaczyński: wybór PiS to jedyna szansa na zmianę na lepsze Jarosław Kaczyński. Fot. Piotr Drabik (Creative Commons)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński apelował w niedzielę w Jarosławiu (Podkarpackie) o pójście na wybory 25 października i zagłosowanie na kandydatów jego ugrupowania. Przekonywał, że to jedyna szansa dla Polski na zmiany na lepsze.

"To jest jedyna szansa na to, żeby w Polsce się coś zmieniło, żeby Polska była krajem lepszym, bardziej dynamicznym, żeby Polak za stosunkowo niewiele lat () mógł pojechać na zachód od naszych granic i powiedzieć sobie tak: +tu jest dobrze, ale u nas jest tak samo+. To jest nasz cel i to jest cel do zrealizowania" - mówił w niedzielę podczas spotkania z mieszkańcami Jarosławia.

Przekonywał, że trzeba nie tylko samemu pójść do urn, ale także namawiać do tego innych, a także namawiać ich, aby zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość.

Musi wygrać front zmiany

Jego zdaniem w Polsce są dwa fronty: tych, którzy chcą zmian i tych, którzy zmian nie chcą. "Ten front zmiany musi wygrać. Ten front zmiany to tak naprawdę jedna lista, jedna partia: Prawo i Sprawiedliwość" - dodał. Ocenił, że o zmianach na lepsze słychać z wielu stron, ale nie jest to wiarygodne.

"Bo dzisiaj te krzyki o zmianie są ze wszystkich stron, tylko zapytajcie się, co oni robili przedtem. Bo ja mogę powiedzieć uczciwie - od czasów Porozumienia Centrum mówiliśmy: +ta droga, która została wybrana, droga postkomunizmu jest złą drogą+. I obrywaliśmy często za to po głowie" - mówił.

Tymczasem - jak zauważył inni teraz "nagle zaczęli się zmieniać". "Ale to jest zmiana całkowicie niewiarygodna" - dodał Kaczyński.

Podkreślił też, że jego partia będzie musiała nieustannie zabiegać o wiarygodność, ponieważ nie jest ona dana nikomu raz na zawsze. Uznał za konieczne, aby "ten worek kamieni w postaci tej władzy, najgorszej, jaką żeśmy do tej pory mieli, zrzucić z pleców". Wówczas - mówił Kaczyński - rozwój naszego kraju, czyli "marsz do góry" będzie łatwiejszy i szybszy. Ocenił też, że w Polsce "od bardzo już wielu lat z krótkimi przerwami" mieliśmy do czynienia z "podważaniem władzy demokratycznej, a więc demokracji w ogóle".

Poparcie dla lokalnych kandydatów

Przedstawiając poszczególnych kandydatów PiS do parlamentu z tego okręgu zwracał się do zgromadzonych o poparcie dla nich, zaznaczając jednocześnie, że sam też ich popiera.

Podczas spotkania głos zabrała też m.in. kandydatka PiS do Sejmu Anna Schmidt-Rodziewicz. Deklarowała, że nie ma zgody na to, aby polska młodzież wyjeżdżała za granicę (za pracą); żeby polskie kobiety rodziły brytyjskich obywateli, bo w kraju nie ma perspektyw ani na pracę ani na mieszkanie, ani na zakładanie rodziny; nie ma zgody na to, żeby młodzi ludzie byli zatrudniani na umowy śmieciowe.

Wcześniej w niedzielę Kaczyński wziął udział we mszy św. w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k. Sanoka na Podkarpaciu. Towarzyszyła mu liczna grupa parlamentarzystów i kandydatów w jesiennych wyborach. Wśród nich była m.in. wiceprezes PiS i kandydatka na premiera Beata Szydło, wicemarszałek Marek Kuchciński oraz szef klubu PiS w Sejmie Mariusz Błaszczak.

Po mszy prezes PiS spotkał się z mieszkańcami, zjadł bigos przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Osoby, które rozmawiały z Kaczyńskim skarżyły się m.in. na wysokość emerytur. Rozmówcy wspominali również polityków PiS, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. O Grażynie Gęsickiej Kaczyński powiedział, że był to "świetny fachowiec". "Myślałem o niej (Gęsickiej), że jak przestanę być premierem to ona zostanie" - dodał prezes PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • rtv 2015-10-05 07:41:34
    kiedyś za komuny pamietam było takie hasło-tylko umysłowo chory chodzi na wybory-czy ktoś to też pamieta?
  • Marek 2015-10-05 06:41:55
    Dobrze, że nie wytrzymał i wyszedł "z piwnicy"...! Wiadomo co nas czeka...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA