REKLAMA

Kadencyjność, Bezpartyjni Samorządowcy: Sprawa samorządu orężem do walki między partiami politycznymi

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (MN)/AT
  • 08 lutego 2017 10:27
Kadencyjność, Bezpartyjni Samorządowcy: Sprawa samorządu orężem do walki między partiami politycznymi Łukasz Mejza - przewodniczący Klubu Radnych "Bezpartyjni Samorządowcy" w Sejmiku Województwa Lubuskiego. (fot. arch.)

• Bezpartyjni Samorządowcy w woj. lubuskim popierają pomysł wprowadzenia dwukadencyjności, ale bez działania wstecz i z wydłużeniem jednej kadencji do 5 lat.

• Przychylnie patrzą też na pomysł przezroczystych urn i kamer w lokalach wyborczych.

• Uważają jednak, że sprawa samorządu stała się w ostatnim czasie orężem dla partii politycznych do walki między sobą.

"Jeśli chce pan meblować samorządową Polskę, to niech to będzie lite drewno, a nie meble z sieciówki" - tymi słowami zaczerpniętymi z popularnego satyrycznego programu internetowego, Ucho Prezesa, najmłodszy radny wojewódzki w Polsce, a zarazem Przewodniczący Klubu Radnych Bezpartyjni Samorządowcy rozpoczął specjalnie zwołaną konferencję prasową dotyczącą postulowanych przez PiS zmian w samorządach.

Bezpartyjni Samorządowcy to ogólnopolska inicjatywa, do której w lubuskim sejmiku należy pięciu radnych w trzydziestoosobowym sejmiku. W Lubuskiem powstał pierwszy bezpartyjny klub sejmikowy w tej kadencji. Obecnie w Polsce mamy trzy kluby, których członkowie nie posiadają legitymacji partyjnej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA