REKLAMA

Kadencyjność w samorządach jednak nie będzie działała wstecz?

  • Autor: AT/PAP
  • 15 maja 2017 12:32
Kadencyjność w samorządach jednak nie będzie działała wstecz? Ograniczenie liczby kadencji będzie się liczyć dopiero od wyborów w 2018 r.? Błaszczak: Są wątpliwości co do momentu wprowadzenia kadencyjności (fot.fotolia)

Są wątpliwości co do momentu, od którego miałyby się liczyć ustawowe ograniczenia - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak o wprowadzeniu dwukadencyjności w samorządach.

• PiS proponuje, żeby wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mogli pełnić swoje funkcje maksymalnie przez dwie kadencje.

• Jak tłumaczył Mariusz Błaszczak są wątpliwości co do momentu, od którego miałyby się liczyć ustawowe ograniczenia.

• Wyraził nadzieję, że dwukadencyjność zostanie poparta nie tylko przez większość Prawa i Sprawiedliwości, lecz także przez cały Sejm.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podczas porannej audycji w Radiu Zet poruszył temat ograniczenia kadencyjności w samorządach. PiS proponuje, żeby wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast mogli pełnić swoje funkcje maksymalnie przez dwie kadencje. Zmiana miałaby obowiązywać już od najbliższych wyborów samorządowych w 2018 r.

Czytaj też: Dwukadencyjność: Wicepremier Jarosław Gowin zatrzyma reformę PiS?

Jak tłumaczył, są wątpliwości co do momentu, od którego miałyby się liczyć ustawowe ograniczenia - od przedostatnich wyborów samorządowych (z 2010 r.), czy dopiero od najbliższych, które będą w 2018 r. Podkreślił, że obecnie toczy się na ten temat dyskusja.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • PISdokracja 2017-05-15 14:04:58
    Jeżeli wprowadzamy kadencyjność to wszędzie, także w parlamencie. PIS chce usunąć ze stanowisk dobrych włodarzy regionów i miejscowości bo tam jest słaby ale milczy o parlamencie bo myśli że jest tam silny. Perfidna socjotechnika.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA