REKLAMA

Kadencyjność w samorządach, Kaczyński: Zmiana ordynacji wyborczej zawiera dwa elementy

  • Autor: PAP/AT
  • 22 stycznia 2017 19:34
Kadencyjność w samorządach, Kaczyński: Zmiana ordynacji wyborczej zawiera dwa elementy Celem dwukadencyjności jest ograniczenie układów, które mogły powstać przez lata - zaznaczył Jarosław Kaczyński (fot.fotolia)

• Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z działaczami PiS w Opolu powiedział, że już dzisiaj należy podjąć działania, aby dobrze przygotować się na wybory samorządowe.
• Zapowiedział powstanie odpowiedzialnej za to struktury.

Prezes PiS - jak poinformowano na twitterze partii - wskazał, że "struktura przygotowująca wybory samorządowe musi być dynamiczna". W jej skład mają wejść osoby, które po raz pierwszy są w Sejmie i Senacie. "Struktura, która powstanie będzie odpowiedzialna m. in. za szkolenia merytoryczne" - przekazano na oficjalnym profilu Prawa i Sprawiedliwości.

Kaczyński na spotkaniu w Opolu wskazał, że zmiana ordynacji wyborczej zawiera dwa elementy: techniczno-zabezpieczający i merytoryczny. Celem dwukadencyjności - jak wyjaśnił - "jest ograniczenie układów, które mogły powstać przez lata".

W ocenie lidera Prawa i Sprawiedliwości, nawet gdyby PiS nie przeprowadzało reform, to i tak ktoś znalazłby pretekst, aby protestować. Mówił m.in., że reforma służby zdrowia to potężne przedsięwzięcie.

O tym, że wybory samorządowe mają szczególną wagę prezes PiS mówił już podczas sobotniego spotkania z działaczami partii w Katowicach. Podkreślał, że sprawą bardzo ważną jest realizacja projektów, które PiS założyło w kwestii wyborów samorządowych. Mówił też, że w każdym województwie powoła pełnomocnika do spraw wyborów samorządowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Eugeniusz 2017-01-23 13:19:35
    Pan Szymański tłumaczy Posła Kaczyńskiego: w samorządach można kadencjonować, wyżej nie, bo tam kolegialność jest innego typu (np. w Sejmie lub Europarlamencie), czytaj: UKŁAD nie działa... Panie Szymański, nawet w dyplomacji zdarzają lapsusy, fakt. To nie oznacza prawa do kłamania!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA