REKLAMA

Kadencyjność w samorządach: Zmiany w ordynacji wyborczej wejdą od razu

  • Autor: PAP/AT
  • 21 stycznia 2017 20:08
Kadencyjność w samorządach: Zmiany w ordynacji wyborczej wejdą od razu Zmiany w ordynacji wyborczej dot. kadencyjności w samorządach "wejdą od razu" - zaznaczył prezes PiS (Jarosław Kaczyński, fot.wybierzpis.org.pl)

• Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że zmiana w samorządowej ordynacji wyborczej dot. kadencyjności wójtów burmistrzów i prezydentów miast "wejdzie od razu".
• Uważamy, że jest to dopuszczalne i trzeba spróbować - podkreślił.

"Będzie tutaj zmiana i to taka zmiana wchodząca od razu. Trybunał Konstytucyjny pewnie będzie rozstrzygał ostatecznie, czy to jest dopuszczalne, ale my uważamy, że jest dopuszczalne i trzeba spróbować" - powiedział Kaczyński pytany w Radiu Łódź o ograniczenia do dwóch kadencji dla prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

Odnosząc się do propozycji wprowadzenia przezroczystych urn wyborczych podkreślił:

"Jeśli będziemy mieli przezroczyste urny, kamery internetowe w każdym lokalu wyborczym i każdy obywatel będzie mógł zobaczyć co tam się dzieje, jeśli będą nowe reguły co do sposobu liczenia głosów z udziałem wszystkich członków komisji, jeśli karty będą musiały być przechowywane przez lata, to wtedy nadużycia będą trudniejsze".

Pytany o protesty KOD, które towarzyszą jego spotkaniom w regionie Kaczyński zaznaczył, że się tym "w najmniejszym stopniu nie przejmuje". "Tym bardziej, że patrząc na twarze tych osób - to jest tylko domysł - ale obawiam się, że niektórzy z nich byli pracownikami dawnych organów bezpieczeństwa. Z kolei wydaje mi się, że widać tam też twarze osób specjalnej troski" - dodał lider PiS. Podkreślił, że nie będzie tego rozwijał, bo "wszyscy wiedzą, co to znaczy".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • NORma-gminna 2017-01-22 08:57:49
    jestem za u nas 20 lat ten sam WÓJT a jego cała rodzina w gminie a sekretarki i inni pracownicy z rodzin gdzie jest dużo wyborców (wygrywa bez problemu 20 lat)
  • bobo 2017-01-21 23:04:37
    Super TYLKO jedna kadencja i POSŁÓW i Senatorów bo twarze w sejmie te same. Przydało by się trochę nowych .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA