REKLAMA

Kamera z monitoringu Sejmu jest w serwisie. Nagrywała głosowania?

  • Autor: GP
  • 28 kwietnia 2016 11:45
Kamera z monitoringu Sejmu jest w serwisie. Nagrywała głosowania? Monitoring Sejmu pozwala oglądać obrady posłów w Internecie, ale dokumentuje też przebieg prac legislacyjnych. (fot.: hunnnterrr/flickr.com/CC BY 2.0)

• Według informacji, które na Twitterze przekazał dziennikarz, jedna z kamer w Sejmie, która nagrywa głosowania posłów od marca jest w serwisie.
• Czy w związku z tym jest nagranie, na którym widać, że posłanka Zwiercan zagłosowała za Kornela Morawieckiego w połowie kwietnia? Szczegóły nie są jeszcze jasne.

W czwartek (28 kwietnia) dziennikarz radia RMF, Mariusz Piekarski podał na Twitterze informację o serwisowaniu jednej z kamer monitoringu sali sejmowej. Mowa o kamerze, która nagrywa salę posiedzeń i ma w polu widzenia ławy polityków.

Sprawa nabiera poważniejszego wymiaru, gdy spojrzy się na nią w kontekście żądań opozycji dostępu do nagrań z głosowania, w czasie którego posłanka Zwiercan głosowała na Kornela Morawieckiego. Nie ma pewności, którą część sali nagrywa omawiane urządzenie.

Źródło: twitter.com

Źródło: twitter.com
Posłowie PO pisali w tej sprawie także do prokuratury, czyli do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA