REKLAMA

Kamiński: Ustawa antyterrorystyczna na dniach trafi na obrady rządu

  • Autor: PAP/GP
  • 17 marca 2016 13:03
Kamiński: Ustawa antyterrorystyczna na dniach trafi na obrady rządu - Musimy przewidywać wszelkiego rodzaju sytuacje. Nie możemy improwizować, jeśli takie zagrożenie się pojawi - mówi Mariusz Kamiński. (fot.:wikipedia.org/CC)

Trwają ostatnie prace i wkrótce na posiedzeniu Rady Ministrów stanie projekt tzw. ustawy antyterrorystycznej - powiedział dziennikarzom w czwartek (17 marca) minister-koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Według niego prace ekspertów dobiegają końca i wkrótce projekt będzie gotów, aby stanąć na posiedzeniu rządu, który skieruje go do Sejmu.

- Jest gotowa specustawa i ona będzie niedługo przyjęta - mówiła w czwartek rano w telewizji Polsat szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek.

Powstanie tzw. ustawy antyterrorystycznej zapowiadali pod koniec zeszłego roku minister koordynator ds. służb specjalnych i szef MSWiA Mariusz Błaszczak, którzy mieli wspólnie przygotować nowe przepisy. Projekt miał być gotowy po nowym roku.

- Podjęliśmy decyzję o przygotowaniu ustawy antyterrorystycznej. Wzmacniamy Centrum Antyterrorystyczne ABW - mówił wówczas Kamiński. Podkreślał, że ustawa powinna powstać jak najszybciej, bo w połowie przyszłego roku czekają nas dwa duże wydarzenia - szczyt NATO w Warszawie i Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka w Krakowie.

- To ogromne wydarzenia, jeśli chodzi o skalę - zwłaszcza to z udziałem papieża i na pewno musimy być bardzo przygotowani pod każdym kątem - również w sensie formalnym - tłumaczył powody opracowania specjalnej ustawy.

- Musimy przewidywać wszelkiego rodzaju sytuacje - nie możemy improwizować, jeśli takie zagrożenie się pojawi - dodawał Kamiński.

- Ale intencja jest taka - żeby państwo błyskawicznie, zgodnie z pewnymi procedurami przygotowanymi, reagowało i wszystkie służby państwa reagowały. Żeby nie pojawiały się nagle jakieś formalne problemy, absurdalne w kontekście potencjalnych sytuacji związanych z aktami terroru - mówił minister koordynator ds. służb specjalnych.

Z kolei Błaszczak informował, że za przygotowanie projektu ma odpowiadać międzyresortowy zespół ds. zagrożeń terrorystycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA