REKLAMA

Kampania Zjednoczonej Lewicy. ”Dwucyfrowy wynik”

  • Autor: PAP
  • 05 października 2015 09:01
Kampania Zjednoczonej Lewicy. ”Dwucyfrowy wynik” Barbara Nowacka skrytykowała prezydenckie weto. Fot. facebook.com

Liczymy na dwucyfrowy wynik i na niego będę pracowała - powiedziała w poniedziałek rano liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, pytana o spodziewany rezultat wyborczy jej ugrupowania.

Nowacka w poniedziałek rano, przez wejściem do stacji metra Centrum w Warszawie rozdawała ulotki, dotyczące polityki mieszkaniowej Zjednoczonej Lewicy.

Nowacka atakuje prezydenta

Powiedziała m.in., że chciała "wyrazić smutek" z powodu zawetowania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o uzgodnieniu płci.

Ustawa o uzgodnieniu płci dotyczy naprawdę niewielu osób, więc może nikt, mówią konserwatyści, nie będzie reagował. Otóż będziemy, lewica zawsze będzie stała po stronie słabszych, dyskryminowanych i odrzuconych, po stronie tych, którym z niewiadomych koniunkturalnych powodów prezydent odmówił godności - podkreślała.

Której grupy Polek i Polaków Andrzej Duda nie jest prezydentem? - pytała Nowacka. Fot. facebook.com

Zaznaczyła, że "to nie jest wielka ustawa", ale ma ona pomóc ona osobom transpłciowym przejść proces zmiany płci, do którego mają prawo, "w sposób godny".

Jesteśmy zasmuceni tym, prezydent obiecywał być prezydentem wszystkich Polek i wszystkich Polaków; dzisiaj której grupy Polek i Polaków nie jest prezydentem? - pytała Nowacka.

Wyraziła nadzieję, że Andrzej Duda nie będzie zwlekał z odesłaniem ustawy do Sejmu, by ten zdążył przed końcem kadencji odnieść się do weta.

Lewica o mieszkaniach

Komentowała też fakt, że liderkami trzech najważniejszych list - PiS, PO i ZL - są kobiety.

Cieszy mnie, że Polska jest motorem takich pozytywnych równościowych zmian - powiedziała.

Pytana przez dziennikarzy, czy nie czuje się "paprotką", odpowiedziała:
"W życiu! Nikt by się nawet nie odważył tak pomyśleć, proszę zapytać kolegów, jak ciężko było ze mną przy stołach negocjacyjnych".

W ramach zaprezentowanego na ulotkach programu mieszkaniowego Zjednoczona Lewica proponuje m.in. stworzenie programu budowy mieszkań z funduszy BGK, ulgi podatkowe dla deweloperów budujących mieszkania na wynajem, rozwój najmu okazjonalnego, pomoc dla "frankowiczów" przez unieważnienie klauzul niedozwolonych w umowach kredytowych, zakaz eksmisji na bruk, uzależnienie wysokości czynszów w mieszkaniach komunalnych od sytuacji dochodowej gospodarstwa domowego, przywrócenie ulgi budowlanej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • lolek 2015-10-05 10:19:00
    Niech w końcu lewica zrobi porządek z tym sklerykalizowanym polskim grajdołem!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA