REKLAMA

Kancelaria Prezydenta organizuje konferencję o polityce zagranicznej L. Kaczyńskiego

  • Autor: PAP/em
  • 17 grudnia 2015 15:49
Kancelaria Prezydenta organizuje konferencję o polityce zagranicznej L. Kaczyńskiego Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku (fot. facebook)

W poniedziałek odbędzie się międzynarodowa konferencja o polityce zagranicznej prezydenta Lecha Kaczyńskiego - poinformowała prezydencka kancelaria. Ponadto tego dnia jedna z sal w Pałacu Prezydenckim otrzyma imię byłego prezydenta.

Konferencja "Suwerenność, solidarność, bezpieczeństwo. Lech Kaczyński a Europa Środkowa i Wschodnia" poświęcona będzie polityce zagranicznej L. Kaczyńskiego. Jest organizowana wspólnie przez Kancelarię Prezydenta Andrzeja Dudy i Ruch Społeczny im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"W konferencji wezmą udział prezydenci krajów, które współpracowały z Lechem Kaczyńskim w realizacji wizji bezpiecznej i rozwijającej się Europy Środkowej i Wschodniej" - zapowiedział w specjalnym nagraniu zamieszczonym na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński, współpracownik L. Kaczyńskiego, a obecnie szef doradców prezydenta Andrzeja Dudy.

W konferencji uczestniczyć mają: prezydent Estonii Toomas Hendrik Ilves oraz byli prezydenci: Litwy - Valdas Adamkus, Czech - Vaclav Klaus, Gruzji - Micheil Saakaszwili oraz Rumunii - Traian Basescu.

Według zapowiedzi Łopińskiego, także w poniedziałek otwarta ma zostać wystawa fotograficzna poświęcona L. Kaczyńskiemu i jego prezydenturze, a jedna z sala w Pałacu Prezydenckim ma otrzymać jego imię.

We wtorek zaplanowane jest z kolei uroczyste zgromadzenie posłów i senatorów z okazji 10. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta.

Lech Kaczyński złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym 23 grudnia 2005 roku. Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA