REKLAMA

Kancelaria Prezydenta potwierdza prace nad rozwiązaniem dla frankowiczów

  • Autor: GP
  • 07 grudnia 2015 10:27
Kancelaria Prezydenta potwierdza prace nad rozwiązaniem dla frankowiczów Doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy, Paweł Mucha (fot. prezydent.pl)

Urzędnik Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, doradca ds. społecznych głowy państwa tłumaczył, że rozwiązanie dla frankowiczów musi uwzględnić stabilność finansów publicznych. Jest to odpowiedź na sobotni protest zainteresowanych pod pałacem prezydenckim. Andrzej Duda obiecał rozwiązanie dla kredytobiorców zadłużonych we franku szwajcarskim w prezydenckiej kampanii wyborczej.

- Projekt mający rozwiązać problemy frankowiczów musi z jednej strony odpowiadać potrzebom osób, które mają kredyty w walutach obcych – mówił Paweł Mucha - a z drugiej strony gwarantować stabilność systemu finansów publicznych.

Kancelaria zaznacza, że na początku listopada sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Maciej Łopiński informował, że prace zespołu przygotowującego projekt dotyczący frankowiczów zostały przedłużone.

Protest przed Pałacem Prezydenckim

Działacze organizacji Pro Futuris, zrzeszającej osoby zadłużone we frankach zorganizowali pikietę w Warszawie, w sobotę. Po proteście część zainteresowanych została zaproszona do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z urzędnikami. Omówiono stan prac nad interesującym protestujących rozwiązaniem.

- W dniu 5.12.2015 przedstawiciele stowarzyszeń i Ruchu Pro Futuris zostali przyjęci w Pałacu Prezydenckim w trakcie manifestacji kredytobiorców oraz właścicieli polisolokat oraz książeczek mieszkaniowych PKO B.P. Przedstawiono główne problemy w zakresie prac nad tzw. ustawą antyfrankową – napisali potem na portalu społecznościowym aktywiści Pro Futuris.

Rozmowy dotyczyły obietnic wyborczych jakie złożył prezydent Andrzej Duda, zakresu merytorycznego przygotowywanej ustawy i strat, jakie brak rozwiązań antyfrankowych powoduje co miesiąc dla budżetu Państwa w postaci niezapłaconych podatków.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA