REKLAMA

Kancelaria Prezydenta przedstawi założenia projektu ustawy frankowej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 02 sierpnia 2016 08:24
Kancelaria Prezydenta przedstawi założenia projektu ustawy frankowej (Fot. Flickr)

Dziś (2 sierpnia) o godz. 11.00 w Belwederze odbędzie się konferencja prasowa sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Macieja Łopińskiego oraz prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego, podczas której zostanie przedstawiony projekt tzw. ustawy frankowej.

Sprawa kredytów frankowych budzi emocje od "czarnego czwartku" 15 stycznia 2015 r., gdy szwajcarski bank centralny (SNB) podjął decyzję o uwolnieniu kursu franka wobec euro, co doprowadziło do paniki na rynku i skokowego umocnienia się szwajcarskiej waluty, m.in. wobec złotego. Spowodowało to, że wielu właścicieli frankowych kredytów hipotecznych znalazło się w niezwykle trudnej sytuacji - wiele z tych kredytów miało w nowej sytuacji wskaźnik LtV przekraczający 100 proc., co oznaczało, że wartość hipoteki była niższa niż wartość kredytu. Wielu kredytobiorców miało też do spłacenia więcej, niż przed laty zaciągnęli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA