REKLAMA

Kancelaria Sejmu informuje, kto zapłacił za podróż syna Marszałka Kuchcińskiego

  • Autor: GP
  • 25 października 2016 13:16
Kancelaria Sejmu informuje, kto zapłacił za podróż syna Marszałka Kuchcińskiego W Rzymie byli na pielgrzymce w niedzielę (23 października) posłowie i senatorowie, w tym Marszałkowie obu izb. (fot.:Paweł Kula/flickr.com/CC BY 2.0)

• Po medialnych doniesieniach w poniedziałek (24 października) Kancelaria Sejmu sprostowała fałszywe informacje, dotyczące podróży syna Marszałka Kuchcińskiego do Rzymu.
• Marszałek z synem i innymi politykami w niedzielę (23 października) był gościem Watykanu na Narodowej Pielgrzymce Polaków do stolicy Włoch.

W poniedziałek (24 października) Super Express donosił, że w ramach pielgrzymki polskich parlamentarzystów do Rzymu, na koszt Kancelarii Sejmu do Rzymu poleciał członek rodziny Marszałka Marka Kuchcińskiego. Mowa o synu polityka, jednym z trójki jego dzieci.

Kancelaria Sejmu, w oświadczeniu dla mediów opublikowanym we wtorek (25 października), zaprzeczyła oskarżeniom, jakoby pieniądze na bilet samolotowy dla syna Marka Kuchcińskiego wyłożył Sejm.

- Koszt udziału osoby towarzyszącej - syna - jest pokryty z prywatnych środków pana Marszałka. Odpowiednie formalności zostały w tym zakresie dopełnione przed wyjazdem, a zarazem przed publikacją artykułu dotyczącego tej sprawy - doprecyzowało Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu.

Pielgrzymka odbyła się w sobotę i niedzielę, 22 i 23 października 2016 roku. Była częścią Narodowej Pielgrzymki Polaków do Watykanu i podziękowaniem za wizytę papieża Franciszka w Polsce w ramach Światowych Dni Młodzieży. Konferencja Episkopatu Polski oceniła, że w pielgrzymce udział wzięło około 7 tysięcy wiernych.

W pielgrzymce uczestniczył także Marszałek Senatu Stanisław Karczewski i ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, Janusz Kotański.

Źródło: Paweł Kula/flickr.com/CC BY 2.0

Źródło: Paweł Kula/flickr.com/CC BY 2.0

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Polak 2016-10-26 15:43:37
    A łątwowierny "suweren" uwierzy...
  • Andrzej STAWSKI 2016-10-25 15:14:37
    Jakoś wierzyć mi się nie chce. Gdybym był Kuchcińskim moje dziecko pojechałoby za państwowe pieniądze. PIS ma wszystko i może robić wszystko i 4 h.je od PIS pełowcy pieprz..eniREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA