REKLAMA

Kancelaria Sejmu informuje o wystawie „Cerkwie pogranicza”

  • Autor: GP
  • 19 czerwca 2017 12:59
Kancelaria Sejmu informuje o wystawie „Cerkwie pogranicza” Cerkwie to świątynie prawosławne, których przy granicy z wschodnimi sąsiadami nie brakuje. W Sejmie zobaczyć będzie można 23 rysunki takich budowli religijnych. (fot. pixabay.com)

Od wtorku (20 czerwca) w Sejmie będzie można zobaczyć rysunki polskich cerkwi, które zdobią krajobrazy wschodnich części naszego kraju.

W czerwcu Kancelaria Sejmu poinformowała, że we wtorek (20 czerwca) o godzinie 11. w Nowym Domu Poselskim przed salą im. Jacka Kuronia w kompleksie budynków parlamentu, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Cerkwie pogranicza”.

- Ekspozycja obejmuje 23 rysunki cerkwi z południowo-wschodniej Polski. Ukazano najcenniejsze zabytki drewnianej architektury cerkiewnej, zwracając szczególną uwagę na charakterystyczne style i ich cechy - można było przeczytać na stronach Sejmu dzień wcześniej, w poniedziałek (19 czerwca).

Autorem prac jest Mariusz Bajek, rysownik i stalowowolski regionalista, który w swojej twórczości przedstawia głównie przydrożne krzyże, kapliczki, cerkwie i kościoły oraz zanikającą architekturę małych miasteczek i wsi.

Inicjatorem ekspozycji jest Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA