REKLAMA

Kancelaria Sejmu: Podawane w mediach koszty szkolenia dla pracowników Sejmu są zawyżone

 • Autor: GP
 • 09 grudnia 2016 14:32
Kancelaria Sejmu: Podawane w mediach koszty szkolenia dla pracowników Sejmu są zawyżone Kancelaria Sejmu koordynuje codzienną pracę i współpracę administracji parlamentu z posłami. (fot.:Kancelaria Sejmu/twitter.com)

• Kancelaria Sejmu dementuje informacje wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki (Kukiz'15) na temat wydatków Kancelarii na szkolenia.
• W informacji zawarto koszt szkolenia, który Kancelaria oszacowała na 30 560 zł brutto.

Kancelaria Sejmu wystosowała sprostowanie do kwestii szkolenia, które odbyli pracownicy administracji parlamentu. Tę sprawę poruszył wicemarszałek Stanisław Tyszka, który oburzył się, że jeden z jego współpracowników zniknął na cztery godziny, by uczestniczyć we wspomnianym wydarzeniu.

Tyszka sugerował w mediach społecznościowych, że Sejm za to szkolenie zapłacił około 100 000 zł.

Kancelaria prostuje:

- W związku z pojawiającymi się w mediach nieprecyzyjnymi informacjami o programie i kosztach szkolenia z zakresu etykiety urzędniczej dla pracowników Kancelarii Sejmu, Biuro Prasowe pragnie podkreślić, że dotychczasowe doniesienia w tej sprawie mogą wprowadzać odbiorców w błąd.

- Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu informuje, że celem szkolenia było podniesienie kwalifikacji zatrudnionych osób w zakresie dbałości o wizerunek urzędu. Decyzja o organizacji szkolenia jest związana z uzupełnieniem 29 marca 2016 r. regulaminu pracy Sejmu o wskazówki dotyczące ubioru pracowników Kancelarii. Materiały szkoleniowe obejmowały zagadnienia z zakresu savoir-vivre’u, dress-codu, protokołu dyplomatycznego, komunikacji i etykiety. Umożliwiono w nim udział kilkuset pracownikom.

- Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu podkreśla, że funkcjonujący w obiegu medialnym koszt szkolenia jest nieprawdziwy i kilkukrotnie zawyżony. W rzeczywistości kosztowało ono 30 560 zł brutto.
Dodatkowo należy zaznaczyć, że szkolenie przeprowadzono w czasie pracy, ponieważ takie są wymogi Kodeksu pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Gentelman 2016-12-12 13:26:29
  Kilkadziesiąt zyla + 23% VAT na każdego członka parlamentu po to żeby im powiedzieć że trzeba czyścić buty i myć zęby. Nich ktoś jeszcze powie że to PO szastało kasą.
 • Cienki Bolek 2016-12-09 15:38:22
  Do Cienki Bolek: Jeżeli masz na myśli szkalowanego przez obecną władzę Lecha Wałęsę to dziękuję za komplement. Jarek się mści na nim za to że jego i ŚP brata Wałęsa wywalił na zbite twarze bo mu się za bardzo rządzili ale do dzisiaj nie znalazł dowodów. Ciekawe dlaczego Kaczyńskiego nie internowali a Wałęsę tak. Może Bolkiem był ktoś inny (szukaj w szeregach tych nieinternowanych)?
 • frankowicz 2016-12-09 15:19:33
  Do Cienki Bolek: Bzdury piszesz bo jesteś cienki jak jeden "Bolek" z wybrzerza.
 • Cienki Bolek 2016-12-09 14:54:50
  Ci którzy zamawiali ośmiorniczki to cienkie bolki przy wydatkach obecnej władzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA