REKLAMA

Kandydaci na szefów służb otrzymali pozytywną opinię speckomisji

  • Autor: PAP/GP
  • 11 lutego 2016 14:24
Kandydaci na szefów służb otrzymali pozytywną opinię speckomisji O obsadzie stanowisk szefów służb specjalnych decyduje premier. (fot.: youtube.com)

Komisja ds. służb specjalnych pozytywnie zaopiniowała kandydatów na szefów służb specjalnych - powiedział w czwartek (11 lutego) przewodniczący komisji Marek Opioła (PiS). Komisja opiniowała osoby pełniące obecnie obowiązki szefów CBA, ABW, AW, SKW i SWW.

Komisja zaopiniowała pozytywnie kandydatury prof. Piotra Pogonowskiego na szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, płk. Grzegorza Małeckiego na szefa Agencji Wywiadu, Ernesta Bejdy na szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Piotra Bączka na szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego i płk. Andrzeja Kowalskiego na szefa Służby Wywiadu Wojskowego - podał przewodniczący.

O obsadzie stanowisk szefów służb specjalnych decyduje premier. W przypadku służb wojskowych wnioski kieruje minister obrony. Do powołania i odwołania szefów potrzebna jest opinia sejmowej komisji, rządowego kolegium ds. służb specjalnych i prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA