REKLAMA

Kandydaci PSL zapewniają wyborców: macie to na piśmie

  • Autor: PAP
  • 14 października 2015 11:45
Kandydaci PSL zapewniają wyborców: macie to na piśmie Trzymajcie klasę do końca tych wyborów - zaapelował do wszystkich kandydatów Piechociński. Fot. biuletyn.pw.edu.pl

Kandydaci PSL własnym podpisem gwarantują, że jako parlamentarzyści zrealizują deklaracje programowe - przekonywali w Warszawie ludowcy. My dotrzymujemy słowa - mówił szef PSL Janusz Piechociński.

Ludowcy zainaugurowali akcję "Masz to na piśmie", w ramach której deklaracje programowe - będące zobowiązaniami wobec wyborców - sygnowane są podpisami kandydatów. Jako pierwsi w obecności dziennikarzy deklarację "Blisko ludzkich spraw" podpisali wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz szefowa sztabu wyborczego Andżelika Możdżanowska, a także kandydaci PSL w wyborach parlamentarnych.

Wszyscy publicznie będą składać to zobowiązanie

Jak poinformował lider partii wszyscy kandydaci publicznie będą "składać to zobowiązanie".

Wśród propozycji składanych przez PSL znalazły się m.in. wprowadzenie żłobków za złotówkę i pozyskanie z UE środków na stworzenie 50 tys. nowych miejsc w przedszkolach i żłobkach, bezpłatne podręczniki i obiady dla każdego dziecka w szkole oraz zero proc. VAT na artykuły dziecięce. Ponadto ludowcy obiecują bezpłatne leki dla seniorów, płacę minimalną 1,9 tys. zł, emeryturę po 40 latach pracy, 20 mld zł na zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw oraz 1 mld zł na praktyki zawodowe

Dla partii istotne jest ponadto: zainwestowanie 150 mld w rozwój wsi i rolnictwa, wypłacanie szkód łowieckich z budżetu państwa, stworzenie nowego programu opieki zdrowotnej "Telemedycyna na wsi" oraz ochrona polskich lasów przed prywatyzacją.

Nasi kandydaci własnym podpisem gwarantują, że jako parlamentarzyści w polskim Sejmie i Senacie zrealizują ten program, który my deklarujemy - zapewniała Możdżanowska.

Byliśmy, jesteśmy i będziemy zawsze blisko ludzkich spraw. Jesteśmy zawsze z naszymi wyborcami, jesteśmy zawsze z naszymi Polakami. To jest deklaracja, która zobowiązuje - dodała.

Obywatelskie "sprawdzam"

Z kolei - jak mówił Piechociński - "już wkrótce, po wyborach każdy dzień to będzie obywatelskie "sprawdzam", dla głoszonych w tej bardzo długiej, bo dwuletniej już kampanii politycznej - obietnic i deklaracji".

My dotrzymujemy słowa, bez względu na to czy mamy bardzo dużo głosów, czy mniej, czy jesteśmy w opozycji, czy w koalicji, chcemy poprzez mądrą zdolność do współpracy i współdziałania naprawiać Polskę, ją modernizować, zmieniać na lepsze - wyjaśnił.

Wśród spełnionych obietnic, politycy PSL wymienili m.in. wydłużenie urlopu rodzicielskiego, zapewnienie tysiąca złotych miesięcznie na dziecko, wprowadzenie zdrowej żywności do szkół oraz stworzenie Polskiej Agencji Kosmicznej. Ponadto - jak podkreśla partia - z jej inicjatywy uchwalona została przez Sejm ustawa uniemożliwiająca niekontrolowany wykup ziemi przez cudzoziemców oraz przywrócono 79 sądów rejonowych.

"Trzymajcie klasę do końca tych wyborów".

Piechociński zaapelował do wszystkich sił politycznych i kandydatów: "trzymajcie klasę do końca tych wyborów".

Dosyć podziałów, dosyć agresji, mówcie dobrze o sobie, mówcie dobrze o swoim programie a zostawcie konkurencję w spokoju – podkreślił.

Jego zdaniem nie ma nic dziwnego w tym, że ludzie mają dystans do polityki i polityków, bo - jak mówił - politycy "odjechali zupełnie".

Chcemy ludzkie serca kupować spokojem, umiarem, racjonalnością, bo takie jest z natury obywatelskie, demokratyczne - nie tylko wewnętrznie - Polskie Stronnictwo Ludowe - zapewnił wiceminister.

Jak mówiła Możdżanowska, dla PSL ważna jest "polska rodzina, mocne samorządy, rozwój polskiej wsi i rolnictwa oraz wsparcie przedsiębiorczości".

Chcemy, żeby każdy mógł powiedzieć: jestem dumnym Polakiem - stwierdziła. Zaapelowała również, żeby w nadchodzących wyborach głosować na kobiety startujące z list PSL.

PSL wyrusza w trasę po Mazowszu, gdzie planuje spotykać się z wyborcami.

Za chwilę odpalimy ten multimedialny wóz, którym pojedziemy na Mazowsze, bo chcemy wyprowadzić politykę z Warszawy i z patelni, z Dworca Centralnego. Tam będziemy się spotykać na targowiskach, na spotkaniach, na meczach - powiedział Piechociński.

Lider partii oraz kandydaci PSL w wyborach parlamentarnych rozdawali w okolicy tzw. patelni mieszkańcom Warszawy herbatę, kawę oraz krówki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Kamil 2015-10-15 22:30:42
    Ludowcy są dobrymi gospodarzami gmin, powiatów i województw, cieszącymi się społecznym zaufaniem. Świadczy o tym bardzo dobry wynik Stronnictwa w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. To dowód, iż są i będą dobrymi gospodarzami w państwie. PSL jest partią wiarygodną. Od 1991 r. we wszystkich wyborach uczestniczy pod tą samą nazwą – Polskie Stronnictwo Ludowe. Nie szuka innych szyldów mających wprowadzać w błąd wyborców. Nie uczestniczy w politycznych awanturach, dąży do porozumienia i współpracy różnych środowisk politycznych.Za człowieka kompromisu, otwartego na innych został w niedawnym sondażu CBOS uznany jej lider Waldemar Pawlak.
  • kolasa_mateusz 2015-10-14 17:18:08
    Tak właściwie rzecz ujmując to obietnice przeminą, a zostaną młodzi ludzie z ambicją, znacie? (kubiklukasz.pl) :) Dużo już wiem i ciesze się, że na te wybory jestem przygotowany i zdecydowany na kogo głosować:)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA