REKLAMA

Kandydat PiS donosił a teraz broni? Afera z przetargami

  • Autor: TM
  • 15 października 2015 08:57
Kandydat PiS donosił a teraz broni? Afera z przetargami Edward Kosmala teraz broni zatrzymanych rolników. Fot. facebook.com

Edward Kosmala, kandydat PIS do Senatu, który broni rolników zatrzymanych według prokuratury za ustawianie przetargów, sam kiedyś donosił na ustawianie przetargów przez innych - ujawniło Radio ZET.

Edwarda Kosmala jest przewodniczącym Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego. Z notatek służbowych Agemcji Nieruchomości Rolnych ze spotkań z Kosmalą, do których dotał dziennikarz Radia ZET, wynika że przewodniczący dobrze zna mechanizmy ustawiania przetargów.

W maju i kwietniu tego roku Kosmala spotykał się z urzędnikami agencji i zawiadamiał o nieprawidłowościach.

Dokumenty1.png

Były to inne przetargi niż te, w obronie których teraz staje. Tam widział ustawki a tu nie. Rolnik zapewnia, że zatrzymani koledzy z okolic Pyrzyc, o których jest teraz takie zamieszanie, tak naprawdę bronili polskiej ziemi, a w ich dogadywaniu się kto ma wygrać przetarg nie było niczego złego. Ziemie miał kupić ten, kto ma najbliżej gospodarstwo, a pozostali choć zgłaszali się do przetargu nie licytowali - komentuje Mariusz Gierszewski z Radia ZET.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • rolnik 2015-10-15 18:25:09
    a czy holstar-pęzino to nie spółka z kapitałem zagranicznym?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA