REKLAMA

Kartka "#wolne media" na aukcji WOŚP

 • Autor: GP
 • 13 stycznia 2017 14:38
Kartka "#wolne media" na aukcji WOŚP Michał Szczerba jest posłem PO z Mazowsza. (fot.:Michał Szczerba/twitter.com)

• Wykluczony z obrad 33. posiedzenia Sejmu poseł PO Michał Szczerba wystawił kartkę "#wolnemedia" na aukcję finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) Jurka Owsiaka.
• Kartka w piątek (13 stycznia), dwa dni przed finałem charytatywnej akcji, osiagnęła kwotę ponad 1,2 tys. zł. Aukcja zakończyć się ma 20 stycznia.

Michał Szczerba (PO) 16 grudnia wszedł, podobnie jak inni posłowie przed nim, na mównicę sejmową. Chciał zgłosić poprawkę do budżetu na rok 2017, ale nim ją uzasadnił wdał się w scysję z Marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim, która zakończyła się jego wykluczeniem z obrad 33. posiedzenia.

Kartka z napisem "#wolnemedia", którą wniósł na mównicę stała się symbolem wszystkiego co działo się później, czyli konfliktu sejmowego miedzy PO, Nowoczesną i PiS. Z racji tego do jakiego symbolu urosła, poseł zdecydował się ją wystawić na aukcję charytatywną.

W piątek (13 stycznia), po godz. 14.30 internetowa cena kartki wynosiła już 1 281 zł. Aukcja ma zakończyć się 20 stycznia.

Poseł Szczerba cieszył się z samego faktu, że protest w Sejmie opozycji doprowadził do rozluźnienia atmosfery wokół obecności dziennikarzy w Sejmie. Pisał na Twitterze: - Udało się. Wolne media są w Sejmie.

Kartkę oprawiono w ramkę i ozdobiono napisem:

- Panie Marszałku Kochany. Muzyka łagodzi obyczaje. - Co jest cytatem z samego posła Szczerby, z jego wystąpienia, które kosztowało go zatarg z Marszałkiem i wykluczenie z posiedzenia.

Poseł kartkę oprawił i podpisał, źródło: twitter.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • puszatek 2017-01-13 18:21:47
  Do bursztyn: Weź się ogarnij, a jak tak kochasz szczerbatego, to mu się oświadcz, najlepiej gdzieś w Holandii. Skąd w Polsce takie indywidua? Koszmar...
 • głupiakartka 2017-01-13 18:18:56
  Do bursztyn: Kup sobie na aukcji tę głupią kartkę i powieś w domu na ścianie. Dzięki tobie i takim półgłówkom jak ten pan w sejmie z kartką, ja i moja Rodzina, nie damy Owsiakowi ani grosza, do końca Świata a może i dłużej.
 • zosia 2017-01-13 17:43:31
  Pajac w sejmie i Pajac poza sejmem. Pan Michał Szczerba w pełnej krasie - POwinien się wstydzić!
 • bursztyn 2017-01-13 17:36:38
  Pozdrawiam pieknie posla Michala Szczerbę. No cóż Pan Kuchcinski nie cierpi słowa " kochany" i nie lubi muzyki. W PiS - ie brak miłosci. A muzyką dla Kuchcinskiego są tylko slowa Pana Prezesa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA