REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: Koalicja powinna być maksymalnie szeroka

  • Autor: PAP/AT
  • 05 stycznia 2018 11:45
Katarzyna Lubnauer: Koalicja powinna być maksymalnie szeroka Zdaniem Lubnauer, poza partiami politycznymi, powinny się w niej znaleźć również ruchy miejsce i kobiece (Katarzyna Lubnauer, fot.mat.pras.)

Jesteśmy bliżej niż dalej stworzenia szerokiej koalicji przed wyborami samorządowymi - powiedziała szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Lubnauer była pytana w Polskim Radiu 24 o to, czy Nowoczesnej "jest bliżej do SLD czy PO". "Wyjątkowe czasy czasami wymagają wyjątkowych rozwiązań i budowanie szerokiej, wielkiej koalicji jest dla opozycji bardzo ważne" - powiedziała.

Dopytywana, czy w tej koalicji mogłaby się znaleźć Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej, odparła: "Z jednej strony PO, z drugiej SLD, z trzeciej - tam gdzie się da, PSL". Oceniła, że Polskie Stronnictwo Ludowe byłoby "bardzo ważnym elementem" takiej koalicji. "Na razie oni (PSL) deklarują, że nie chcą do sejmiku startować w ramach koalicji tylko samodzielnie; zobaczymy jakie będą sondaże" - dodała.

Na uwagę, że szef PO Grzegorz Schetyna oraz inni liderzy opozycji również wielokrotnie mówili o potrzebie zjednoczenia i nic jak dotąd z tego nie wynikło, Lubnauer odpowiedziała, że rozmowy wciąż trwają. "Jesteśmy, mogę powiedzieć, bliżej niż dalej, niż jakiś czas temu, stworzenia takiej koalicji" - przekonywała.

Czytaj też: Kosiniak-Kamysz: PO i Nowoczesna to jedna rodzina

Zdaniem Lubnauer, poza partiami politycznymi, powinny się w niej znaleźć również ruchy miejsce i kobiece. "Koalicja powinna być maksymalnie szeroka po to, żeby móc zatrzymać PiS z prostego powodu; nigdy w państwie nie jest dobrze, jeżeli jest skrajna nierównowaga" - oświadczyła. Według niej w Polsce przejawia się ona w "niedemokratycznym przejmowaniu przez PiS Trybunału Konstytucyjnego" czy prokuratury.

"Jestem przekonana, że wszyscy widzą, że to jest konieczność (budowanie koalicji), że to wyzwanie chwili, że to jest wyjątkowa sytuacja; mamy zakłamywanie rzeczywistości przez PiS" - przekonywała szefowa Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA