REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: Najważniejsze by Plan Petru był zgodny z programem Nowoczesnej

  • Autor: PAP/AT
  • 08 stycznia 2018 15:18
Katarzyna Lubnauer: Najważniejsze by Plan Petru był zgodny z programem Nowoczesnej Najważniejsze jest, by budować zjednoczoną koalicję - powiedziała Katarzyna Lubnauer (Fot. Nowoczesna/Twitter)

Najważniejsze, by nowa inicjatywa Ryszarda Petru była zgodna z wartościami i programem Nowoczesnej - oceniła "Plan Petru" szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

"Plan Petru" - to nazwa stowarzyszenia, które powołał b. lider Nowoczesnej; jego celem ma być stworzenie alternatywnego programu dla polityki PiS. Według Petru, jego stowarzyszenie ma być "kontrofertą" dla programu premiera Mateusza Morawieckiego. Petru zapowiedział w poniedziałek (8 stycznia), że zostaje w Nowoczesnej i chce tworzyć wspólną ofertę programową w ramach opozycji.

Komentując te informacje Lubnauer powiedziała na briefingu w Sejmie, że dla niej osobiście "najważniejsze jest, by budować zjednoczoną koalicję". Dlatego, jak zaznaczyła, spotyka się z liderami innych partii opozycyjnych w Sejmie i zachęca do podejmowania inicjatyw dotyczących "wspólnych projektów".

Dodała, że jeśli chodzi o stowarzyszenie założone przez Petru "najważniejsze jest to, by było to zgodne z wartościami i programem Nowoczesnej". "Tak długo, jak długo tak będzie, tak długo będzie można powiedzieć, że to jest pozytywna inicjatywa" - podkreśliła posłanka. Jak zaznaczyła, Petru wielokrotnie mówił, że chciałby stworzyć plan konkurencyjny do tzw. planu Morawieckiego. "Ryszard Petru jest ekonomistą, chce się w tej dziedzinie realizować" - podkreśliła.

Na pytanie, czy zapisze się do nowego stowarzyszenia, Lubnauer zaprzeczyła.

Pytana, co jeśli Nowoczesna uzna, że działalność Petru wykracza poza ramy wartości partii, Lubnauer powiedziała: "jak uznam, że to wykracza, to państwa poinformuję".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • KOD nowoczesna GW Lis Ole 2018-01-09 10:46:20
    Najnowsze „odkrycie” grubego Chińczyka Lubnauera na temat nowośmiesznego Rysia(sobowtóra Gruchy z filmu „Chłopaki nie płaczą”) brzmi: „Petru jest ekonomistą”: google.pl/#q=SWETRU+GRUCHA&safe=&source=lnms&tbm=isch&sa █Ich kolega partyjny MISIŁO(sobowtór Bolca z filmu „Chłopaki nie płaczą”) wciskał jeszcze lepszy kit, że „Petru jest WYBITNYM ekonomistą”, a do tego „DOKTOREM EKONOMII”REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA