REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: PO powinna bać się Nowoczesnej

 • Autor: PAP/AT
 • 18 grudnia 2017 08:45
Katarzyna Lubnauer: PO powinna bać się Nowoczesnej Nowoczesna jest partią o jasno określonych poglądach - powiedziała Katarzyna Lubnauer (fot.twitter.com/Nowoczesna)

PO jest partią bezideową. Myślę, że Grzegorz Schetyna powinien się bać, że partia bezideowa może się roztopić w partii ideowej, jaką jest Nowoczesna - oceniła liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Lider PO Grzegorz Schetyna zaapelował w sobotę (16 grudnia), w trakcie swojego wystąpienia na Radzie Krajowej PO o powołanie wspólnego prezydium PO i Nowoczesnej oraz o "natychmiastowe zacieśnienie współpracy" w parlamencie i poza nim.

"Spodziewałam się takiej wrzutki, takiej propozycji" - skomentowała to Lubnauer w Polskim Radiu 24. "Konsekwentnie w relacjach z Platformą Obywatelską przyjmuję tylko te rzeczy, które są wynikiem porozumienia i rozmowy między szefami partii" - dodała.

Jak mówiła, Platforma to dla Nowoczesnej "konkurent na scenie politycznej". Równocześnie oceniła, że w jej opinii, PO jest "partią bezideową", a ona sama "nie boi się, że Grzegorz Schetyna ją zdominuje". "Myślę, że to raczej Grzegorz Schetyna powinien się bać, że partia bezideowa może się roztopić w partii ideowej, jaką jest Nowoczesna" - oceniła.

Czytaj też: PO apeluje do opozycji o "natychmiastowe zacieśnienie współpracy"

Jak mówiła Lubnauer, Nowoczesna jest partią o jasno określonych poglądach, np. stoi na stanowisku, że trzeba dokonać rozdziału Kościoła i państwa. "Już dawno powinien być (wprowadzony) podatek kościelny, trzeba takie sprawy uporządkować" - powiedziała i przyznała, że sama jest "osobą niewierzącą". "Zazdroszczę ludziom daru wiary; to duża wartość" - dodała.

Szefowa Nowoczesnej odniosła się także do ostatniego posiedzenia Rady Krajowej Nowoczesnej, na którym został wybrany nowy zarząd partii. "... pokazała dość jednoznacznie, że partia podziela moją wizję, np. współpracy z PO. Nie ma tam wielkiej opozycji" - oceniła Lubnauer. Przypomniała, że w partii zmieniło się i niektóre osoby "muszą się ogarnąć". W jej opinii, "emocje w Nowoczesnej są głównie po stronie mężczyzn". "Skończyły się czasy kobiet-paprotek, są w tej chwili czasy silnych kobiet, które wiedzą czego chcą i wiedzą, jak poprowadzić Nowoczesną do przodu i myślę, że najwyższy czas, by niektórzy pogodzili się z tym, że już nie mają przywództwa" - podkreśliła Lubnauer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Jasiek 2017-12-20 08:33:44
  Kobieto opamiętaj się. Dobrze wiesz czego chcą Polacy. Idąc "pod prąd", na pewno nie zrobisz tej upragnionej kariery politycznej.
 • Lusia 2017-12-20 03:16:19
  Przestańcie się żreć i obrażać i to publicznie! Miałam nadzieję, że będzie pani mądrzej działała w partii. Do czego doprowadzicie? Wstyd!
 • Dziura w całym 2017-12-19 17:02:46
  Do Tubylec: A co w tym dziwnego? Ty też zazdrościsz sąsiadowi samochodu którego nie możesz mieć.
 • Tubylec 2017-12-19 13:30:17
  Ateistka zazdroszcząca wiary? To jakaś bzdura.... ale podlizać się kościelnym można, bo nie szkodzi "Zazdroszczę ludziom daru wiary; to duża wartość", Bogu świeczkę, a diabłu ogarek, oj nieładnie
 • :-) 2017-12-19 09:10:14
  Debile walczą ze sobą zamiast z prawdziwym zagrożeniem dla kraju czyli rodzącą się dyktaturą PIS.
 • puszatek 2017-12-18 18:32:09
  I wy i PO już w gaciach macie rzadko. Jesteście za głupi, aby wiedzieć, co to strach. Zazwyczaj głupki się nie boją. Wkrótce już was nie będzie, nareszcie koniec z pasożytnictwem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA