REKLAMA

Katarzyna Lubnauer: Polityka w 80 procentach polega na negocjacjach

  • Autor: PAP/AT
  • 13 marca 2018 09:59
Katarzyna Lubnauer: Polityka w 80 procentach polega na negocjacjach Sejmiki wojewódzkie są najważniejszym elementem, bo one mają charakter najbardziej polityczny- uważa Lubnauer (Katarzyna Lubnauer, fot.Łukasz Kamiński/materiały prasowe)

Podstawą do tego, żeby móc wygrywać w wyborach, jest m.in. zawieranie sojuszy - oceniła szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

W zeszłą środę (7 marca) liderzy PO i Nowoczesnej: Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer poinformowali o podpisaniu listu intencyjnego ws. wspólnego koalicyjnego startu w wyborach do sejmików województw. Szef PO wyraził też nadzieję na powstanie przed wyborami samorządowymi szerokiej opozycyjnej koalicji.

Lubnauer pytana w radiowej Jedynce o koalicję Nowoczesnej i PO w wyborach samorządowych oceniła, że ta koalicja to "duży sukces opozycji". "Bo to jest taka pierwsza koalicja, która powstała" - podkreśliła.

Czytaj też: Petru: Nowoczesna wyznacza zły kierunek

W jej ocenie podstawą do tego, żeby móc wygrywać, jest m.in. zawieranie sojuszy. "Mamy dobry kontakt z (liderem PO) Grzegorzem Schetyną. Ja uważałam, że sejmiki wojewódzkie są najważniejszym elementem, bo one mają charakter najbardziej polityczny i konieczność jest dogrania ich z pozycji centralnej, dlatego, że nie da się ustalić tego regionalnie. Musi być decyzja i to, co ustaliliśmy, czy jakiś pewien algorytm centralny i rzeczywiście to się udało - podpisaliśmy list intencyjny" - podkreśliła Lubnauer.

Zdaniem szefowej Nowoczesnej polityka w 80 procentach polega na negocjacjach. "My to powoli układamy - układamy również z Grzegorzem Schetyną,(...) rzeczywiście będą pojawiały się następne nazwiska wspólnych kandydatów" - oświadczyła Lubnauer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA