REKLAMA

Katastrofa Smoleńska: Ekshumowano zwłoki kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/AT
  • 20 czerwca 2017 08:37
Katastrofa Smoleńska: Ekshumowano zwłoki kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej Dotychczas ekshumowano ciała 21 ofiar katastrofy, do której doszło 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku (fot.pixabay.com)

Na cmentarzu komunalnym w Jaśle (Podkarpackie) odbyła się ekshumacja zwłok kolejnej ofiary katastrofy smoleńskiej, senatora Stanisława Zająca.

Ekshumacja rozpoczęła się po godz. 23.00 w poniedziałek (19 czerwca) i trwała do rana we wtorek (20 czerwca). Cmentarz jest pilnowany m.in. przez policję i żandarmerię wojskową.

Stanisław Zając był przewodniczącym klubu Prawa i Sprawiedliwości w Senacie, pełnił też funkcję przewodniczącego senackiej komisji obrony narodowej. W latach 1997 - 2001 był wicemarszałkiem Sejmu. W chwili śmierci miał 60 lat.

Pogrzeb senatora odbył się 25 kwietnia 2010 roku.

Czytaj też: Ekshumacje: Ciała dwóch innych osób w trumnie Lecha Kaczyńskiego

W czerwcu ub. roku prokuratorzy poinformowali, że konieczne jest przeprowadzenie ekshumacji 83 ofiar katastrofy smoleńskiej. Wcześniej, w latach 2011-2012, przeprowadzono 9 ekshumacji; decyzja o ich przeprowadzeniu wynikała m.in. z wykrytych nieprawidłowości w rosyjskiej dokumentacji medycznej.

Dotychczas ekshumowano ciała 21 ofiar katastrofy, do której doszło 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. Zginęło wówczas 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka.

Zakończenie ekshumacji planowane jest na kwiecień 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA