REKLAMA

Katastrofa Smoleńska, Jarosław Kaczyński: Komisja Anodiny nie miała racji

 • Autor: PAP/AT
 • 07 lutego 2018 10:15
Katastrofa Smoleńska, Jarosław Kaczyński: Komisja Anodiny nie miała racji Lepiej powiedzieć, że pewnych rzeczy się nie da ustalić, niż ustalać je z ryzykiem błędu - powiedział Jarosław Kaczyński (fot.premier.gov.pl)

Być może trzeba będzie nawet jeszcze lat, żeby być zupełnie pewnym, co się stało. Ale sądzę też, że na 8. rocznicę będziemy mogli powiedzieć przynajmniej co wiemy, czego nie wiemy, gdzie są te punkty, które są w tej chwili nie do wyjaśnienia - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej.

W piątek (2 luty) podkomisja smoleńska podała, że brytyjski ekspert podkomisji Frank Taylor stwierdził, że w Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, doszło do wewnętrznej eksplozji. Jak napisała komisja w opublikowanym w piątek na stronach MON komunikacie, Taylor "upublicznił swoje wnioski, stwierdzając że bez wątpienia samolot został zniszczony w wyniku eksplozji, jakie miały miejsce najpierw w lewym skrzydle, a potem w kadłubie samolotu Tu-154M w ostatnich sekundach lotu".

Czytaj też: Raport podkomisji smoleńskiej wiosną 2018 r.

Kaczyński w rozmowie opublikowanej przez portal niezależna.pl, został zapytany, czy Polska powinna "iść za ciosem", czy poczekać na raport przygotowany przez podkomisję ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. "Musimy czekać i nie możemy podejmować tutaj żadnych pochopnych decyzji. Lepiej powiedzieć, że pewnych rzeczy się nie da ustalić, niż ustalać je z ryzykiem błędu" - powiedział prezes PiS.

Dodał, że "być może trzeba będzie nawet jeszcze lat, żeby być zupełnie pewnym, co się stało". "Ale sądzę też, że na 8. rocznicę będziemy mogli powiedzieć przynajmniej co wiemy, czego nie wiemy, gdzie są te punkty, które są w tej chwili nie do wyjaśnienia" - powiedział Kaczyński.

Czytaj też: Brytyjski ekspert podkomisji smoleńskiej nie ma wątpliwości. W Tu-154 doszło do eksplozji

"Jedno wiemy na pewno: komisja Anodiny nie miała racji" - podkreślił lider PiS.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, które miały uczcić 70. rocznicę zbrodni katyńskiej - wśród nich prezydent Lech Kaczyński.\

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Xymena 2018-02-07 17:27:05
  Skoro to byl zamach to niech pisowcy oddadza kase. Za zamach odszkodowania nie przysluguja.
 • mzakrzewski 2018-02-07 16:00:22
  Ten lot był opóźniony. Gdyby był o czasie, bomba wybuchła by w samolocie uziemionym, bez pasażerów. Chyba że przygotowujący zamach współpracowali z /kim?/ zaplanowali lub przewidzieli opóźnienie, zejście samolotu ze ścieżki podejścia i wybuch kilkanaście metrów nad ziemią. To graniczy z mocami nadprzyrodzonymi lub teza o zamachu z głupotą. Ciekawe było zachowanie A. Macierewicza. Nie leciał tym samolotem, wrócił natychmiast do Polski, jak gdyby znał skutki /?/. Oj, dziwne to, dziwne.
 • WoWa 2018-02-07 13:17:33
  Sprawa tragedii smoleńskiej będzie trwała doputy, dopóki będzie politycznie użyteczna dla PIS. Proszę przeanalizować wszystkie opinie, domniemania i oświadczenia wydawane przez tą komisję lub jej członków. Jedno słowo - kabaret. I gdyby nie to, że dotyczy tragicznej śmierci wielu osób można by się uśmiać.
 • :-) 2018-02-07 11:27:01
  Do Psychiatra: Psychiatra zwariował.
 • Psychiatra 2018-02-07 10:45:41
  czy jedzie z nami psychiatra ?????REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA