REKLAMA

Katastrofa smoleńska, rocznica: Premier Beata Szydło i politycy PiS złożyli kwiaty w Świątyni Opatrzności Bożej

  • Autor: PAP/AT
  • 10 kwietnia 2017 12:01
Katastrofa smoleńska, rocznica: Premier Beata Szydło i politycy PiS złożyli kwiaty w Świątyni Opatrzności Bożej Premier Beata Szydło i prezes PiS Jarosław Kaczyński biorą udział w obchodach 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej (fot.twitter.com/PremierRP)

W 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej premier Beata Szydło, marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski, prezes PiS Jarosław Kaczyński złożyli wieńce i zapalili znicze na grobach ofiar katastrofy smoleńskiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Złożono kwiaty i zapalono znicze na grobie ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, a także na grobach trzech duchownych, którzy zginęli pod Smoleńskiem: kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej ks. Zdzisława Króla, kapelana Federacji Rodzin Katyńskich ks. Andrzeja Kwaśnika oraz prezesa Stowarzyszenia Parafiada o. Józefa Jońca.

W uroczystości uczestniczyli także politycy PiS oraz ministrowie m.in. szef MON Antoni Macierewicz oraz minister SWiA Mariusz Błaszczak.

Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu Karczewski złożyli również kwiaty przy grobie zmarłego 8 lutego 2010 r. prof. Krzysztofa Skubiszewskiego, ministra spraw zagranicznych w latach 1989-83. - poinformowano na Twitterze PiS.

Czytaj też: Przed Pałacem Prezydenckim odbył się Apel Pamięci

Wcześniej Beata Szydło, prezes PiS, ministrowie, marszałek Senatu uhonorowali na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie zmarłych w katastrofie smoleńskiej prezydenckiego ministra Pawła Wypycha i Katarzynę Doraczyńską z Kancelarii Prezydenta.

10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.41 samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego żona i wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA