REKLAMA

Katastrofa smoleńska: Rosyjskie MSZ odpowiada na zarzuty stawiane przez polską prokuraturę

  • Autor: PAP/JS
  • 03 kwietnia 2017 20:20
Katastrofa smoleńska: Rosyjskie MSZ odpowiada na zarzuty stawiane przez polską prokuraturę "Uważamy tę taktykę za pozbawioną perspektyw i przynoszącą szkodę stosunkom polsko-rosyjskim, które i bez tego znajdują się w nienajlepszym stanie" - podkreśliła rzeczniczka MSZ (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

MSZ Rosji oznajmiło, że dochodzenie po katastrofie smoleńskiej pokazało, iż rosyjscy kontrolerzy lotów nie mają związku z tym wydarzeniem i zarzuciło władzom Polski, że "próbują bezpodstawnie przypisać rosyjskim specjalistom jakiś zły zamiar".

Odnosząc się do wypowiedzi przedstawicieli polskiej prokuratury, rzeczniczka rosyjskiego resortu dyplomacji Maria Zacharowa oświadczyła: "Dla nas w istocie nie zabrzmiało (w nich) nic zasadniczo nowego". Oznajmiła, że "chodzi jedynie o zaostrzenie znanej linii władz polskich, które od początku starały się choćby częściowo obarczyć rosyjskich specjalistów odpowiedzialnością za tragedię". Rzeczniczka MSZ Rosji zarzuciła władzom Polski, że "teraz próbują bezpodstawnie przypisać (rosyjskim specjalistom) jakiś zły zamiar".

"Prawdziwe przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zostały ustalone i odzwierciedlone w raporcie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) z 12 stycznia 2011 roku w rezultacie skrupulatnie przeprowadzonego badania. Pokazało ono, że rosyjscy kontrolerzy lotów nie mają związku z tym, co się wydarzyło i w Warszawie jest to dobrze wiadome" - oświadczyła Zacharowa, cytowana na stronie internetowej MSZ Rosji.

"Mimo całej przejrzystości sytuacji władze polskie nadal wykorzystują tragedię w celu politycznych rozliczeń we własnym kraju" - dodała. Oznajmiła także, że chodzi o "nowe mechanizmy pseudośledztwa", którego wyniki - jak zauważyła - "albo nie są widoczne, albo są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem".

"Uważamy tę taktykę za pozbawioną perspektyw i przynoszącą szkodę stosunkom polsko-rosyjskim, które i bez tego znajdują się w nienajlepszym stanie" - podkreśliła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA