REKLAMA

Katastrofa Smoleńska: Szwedzi mieli nagranie z TU-154M, a Polacy odmówili?

 • Autor: GP
 • 02 czerwca 2016 09:33
Katastrofa Smoleńska: Szwedzi mieli nagranie z TU-154M, a Polacy odmówili? Część wraku TU-154M. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 2.5)

• Szwedzka agencja wywiadowcza miała zaoferować polskim służbom nagranie komunikacji całego lotu z 10 kwietnia 2010 r.
• Polska miała odmówić.

Według informacji portalu TVP.Info po 10 kwietnia 2010 roku szwedzka agencja wywiadowcza - Instytut Obrony Radiołączności (FRA), miała zaoferować stronie polskiej nagrania z komunikacji lotu TU-154M. W ramach współpracy wywiadowczej zaproponowano przekazanie nagrania polskiej Agencji Wywiadu. Strona Polska, jednak miała nie być zainteresowana tym zapisem.

Portal podaje, że nagranie miało zawierać całą korespondencję radiową, którą piloci tragicznego lotu przeprowadzili od startu maszyny w Warszawie, aż po moment nawiązania kontaktu z wierzą w Smoleńsk Południe.

Informacja o odmowie została odnaleziona po audycie rządów PO-PSL, który przeprowadziła nowa administracja PiS.

Czytaj: Rządowy program mieszkaniowy nabiera realnych kształtów

FRA to cywilna, wywiadowcza agenda rządowa Szwecji. Prowadzi od lat działalność wywiadowczą i współpracuje w tym zakresie z zachodnimi sojusznikami., w tym z Polską Jest jednym z frontowych elementów łańcucha wywiadowczego, który bada działania Rosji przez nasłuch częstotliwości radiowych..

10 kwietnia 2010 roku polski, rządowy TU-154M rozbił się pod Smoleńskiem. Na jego pokładzie zginęli Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska i szereg ważnych polskich funkcjonariuszy państwowych. Łącznie 96 osób straciło życie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Franek 2016-06-03 11:53:52
  Do prawda jest okrutna!: Ty to jesteś KAMELEON!??? (wróźka,kmentator itd)!!! Występujesz Co majmniej W trzech OSOBACH!!! NA DODATEK JESTEŚ oderwany od realów!!!? Tupolew rozbił się O BRZOZĘ NA WYSOKOŚCI 5Metrów!!!!!!!!!???
 • prawda jest okrutna! 2016-06-02 20:31:30
  Kto lata nad lotniskiem na 50metrach jak to miało miejsce, sami swoich błazny PiSowskue zabili, stąd też pompa Kaczyńskiego zaprzeczająca prawdzie oszust, bandyta!
 • komentator 2016-06-02 14:00:02
  Do wróżka: Ale chodzi o WIARĘ (!) - stąd kontakt z wierzą. Bo sekciarze wierzą w zamach, a nie chcą widzieć podstawowego łamania procedur i zasad bezpieczeństwa w stosunku do elit prawie 40-to milionowego, europejskiego państwa. A wracając do wieży w Smoleńsku: ja nie chciałbym takiego "domku na łopaty" na swojej działce, a oszołomy z pisu zwalają odpowiedzialność na tych bidaków, co tam akurat mieli służbę. Czy Air Force One lądowałby z Prezydentem i elitą USA na kartoflisku we mgle? Po to żeby rozpocząć kampanię prezydencką? A kto kazał naszym? Wiadomo skąd szła ta presja. Dlatego dziś ta sama presja jest na budowę pomników i nazywanie ulic i rond...
 • wróżka 2016-06-02 12:42:26
  " aż po moment nawiązania kontaktu z wierzą w Smoleńsk Południe." Z WIEŻĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA