REKLAMA

Katastrofa smoleńska, Wacław Berczyński: Samolot zaczął rozpadać się w powietrzu

  • Autor: PAP/AT
  • 10 kwietnia 2017 07:40
Katastrofa smoleńska, Wacław Berczyński: Samolot zaczął rozpadać się w powietrzu Katastrofa Smoleńska: Fragmenty samolotu TU-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem (fot.wikipedia.org/ Serge Serebro, Vitebsk Popular News)

Wiemy z dużą pewnością, że 10 kwietnia w Smoleńsku samolot rozpadł się w powietrzu – powiedział przewodniczący - powołanej przez MON - podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej dr Wacław Berczyński.

Pytany w TVP Info na jakiej podstawie podjęto takie ustalenia, powiedział, że bardzo dokładnie zbadano rozmowy pilotów z wieżą; to, że rozpad samolotu zaczął się znacznie przed pasem lądowania - części są rozrzucone kilkadziesiąt metrów przed upadkiem na ziemię.

"Samolot zaczął rozpadać się w powietrzu i zaczął gubić części, które spadały na ziemię znacznie przed tzw. brzozą. (…) Brzoza nie miała żadnego wpływu na katastrofę" - powiedział.

Czytaj też: Macierewicz: Świadomie dążono do doprowadzenia katastrofy w Smoleńsku

Zapytany o przyczynę katastrofy, odparł, że "w tej chwili jeszcze nie wiemy".

W poniedziałek o godz. 12 w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbędzie się publiczne spotkanie powołanej przez MON podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA