REKLAMA

Katastrofa w Smoleńsku: Sensacyjny raport niemieckiego wywiadu

 • Autor: PAP
 • 30 października 2016 08:44
Katastrofa w Smoleńsku: Sensacyjny raport niemieckiego wywiadu Część wraku TU-154M (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 2.5)

• Polscy dziennikarze dotarli do raportu niemieckiego wywiadu BND na temat katastrofy smoleńskiej wraz z jego załącznikami.
• Z dokumentu wynika, że możliwym wyjaśnieniem przyczyny katastrofy Tu-154 z 10.04.2010 r. w Smoleńsku jest wysoce prawdopodobny zamach przy użyciu materiałów wybuchowych.

Sobotnia "Gazeta Polska Codziennie" pisze, że pierwszy raz informacja o tajnym raporcie niemieckiej służby wywiadowczej BND na temat katastrofy smoleńskiej opublikowana została w książce autorstwa Jurgena Rotha zatytułowanej "Tajne akta S.", wydanej w kwietniu 2015 roku.

W kolejnej książce tego samego autora "Smoleńsk 2010", której polskie wydanie trafi do księgarni za kilka dni, znajduje się wyłącznie treść omawianego raportu wraz z treścią załączników (bez skanu dokumentu). "Codzienna" dotarła do raportu niemieckiego wywiadu wraz z załącznikami.

"GPC" zamieszcza skany i tłumaczenie. "Możliwym wyjaśnieniem przyczyny katastrofy Tu-154 z 10.04.2010 r. w Smoleńsku jest wysoce prawdopodobny zamach przy użyciu materiałów wybuchowych przeprowadzony przez oddział FSB/Połtawa pod dowództwem generała Jurija Desinowa/Moskwa. Zostało to potwierdzone przez wysokiej rangi źródło wewnątrz polskiej ambasady w K. (nazwa zaczerniona), Roberta (nazwisko zaczernione). Robert (nazwisko zaczernione) w czasie sporządzania raportu przez (funkcja zaczerniona) był pułkownikiem polskiego wywiadu wojskowego" - brzmi fragment.

W kolejnym fragmencie napisano, że "zlecenie dotyczące przeprowadzenia zamachu na Tu-154 miało pochodzić bezpośrednio od "(funkcja zaczerniona) T. (nazwisko wysokiej rangi polskiego polityka zaczernione)do Densinowa. Nie udało się jednak ustalić gdzie i kiedy do tego doszło".

Można też przeczytać m.in., że umieszczenie w rządowym samolocie o bardzo wysokich wymogach bezpieczeństwa "ładunku, bądź nawet kilku ładunków wyposażonych w zdalne zapalniki byłoby niemożliwe, bez zaangażowania sił polskich".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • Kosowski 2016-10-31 12:53:41
  Do Teoretyk: Nawet dziennikarze jak widzą zagraniczne imię i nazwisko wydaje im się, że musi poważny człowiek. A to maniak znany wszem i wobec — jako maniak.
 • PO-Nowoczesne DNO! 2016-10-31 02:35:47
  Do Teoretyk: Jak jesteś od Schetru ,TW Bolka lub alimenciarza to ja ci WIERZĘ ŻE BREDZISZ JAK ONI !!!
 • belfer 2016-10-30 17:43:53
  Do wdzivny: "niebespieczna" to jest twoja znajomość języka polskiego.
 • Prokurator z Podkarpacia 2016-10-30 15:35:57
  Widać w tym to samo źródło które poinformowało o sprawie egipskich "Mistrali", co pozwoliło Antkowi wystąpić w glorii najlepiej poinformowanej osoby na świecie.
 • Teoretyk 2016-10-30 10:09:58
  Ludzie! To nie jest żaden raport BND, tylko dziełko dziennikarza! Wywiad niemiecki od tych sensacji ostro się odciął! Piszcie precyzyjnie! Jak też mam swoją teorię, że TU-154 zestrzeliły UFO-ki; ale co z tego?!
 • wdzivny 2016-10-30 09:20:35
  Cała sensacja niemiecka, to wynik lansowanej na świat przez Macierewicza wersji zamachowej. Brakuje jedynie motywów takiego zamachu, bo przecież prezydent i wszyscy inni nie byli osobami niebespiecznymi dla kogokolwiek, a już na pewno nie zagrażali bespieczeństwu Polski.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA