REKLAMA

Katastrofa w Smoleńsku: Trump pomoże odzyskać wrak tupolewa

  • Autor: PAP/AT
  • 15 listopada 2016 06:56
Katastrofa w Smoleńsku: Trump pomoże odzyskać wrak tupolewa Polacy mają problem z odzyskaniem wraku samolotu, który rozbił się w Smoleńsku. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc w tej sprawie - powiedziałprezydent elekt (Donald Trump fot.flickr/Gage Skidmore/Flickr)

Prezydent elekt USA Donald Trump zadeklarował, że będzie współpracował z Polską i pomoże polskim władzom sprowadzić do kraju wrak rządowego samolotu Tu-154M

W przedwyborczym wywiadzie we wrześniu br., który został nagrany podczas Kongresu Polonii Amerykańskiej w Chicago, Donald Trump zadeklarował, że będzie blisko współpracował z Polską i pomoże polskim władzom sprowadzić do kraju wrak rządowego samolotu Tu-154M, w którego katastrofie sześć lat temu zginęło 96 osób, w tym para prezydencka oraz wybitni politycy i wysokiej rangi wojskowi.

"Jako prezydent bez wątpienia zabiorę głos w tej sprawie. Dużo słyszałem, że z jakichś przyczyn polskiemu rządowi do tej pory nie udało się sprowadzić do kraju wraku samolotu. Zrobię, co w mojej mocy, aby pomóc polskim władzom" - zadeklarował Trump w rozmowie z dziennikarzami TVP Polonia.

Jednocześnie Donald Trump oświadczył, że zamierza zacieśnić współpracę w ramach NATO, a Polska jest jednym z poważniejszych sojuszników, gdyż spełnia wszystkie warunki stawiane przez organizację. "USA będą nadal współpracowały z NATO i broniły Polski" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA