REKLAMA

KE oceni ustawę ws. TK po zakończeniu nad nią prac

  • Autor: PAP/JS
  • 08 lipca 2016 12:56
KE oceni ustawę ws. TK po zakończeniu nad nią prac Komisja Europejska bardzo dokładnie śledzi proces prawny w Polsce (fot.pixabay.com)

Komisja Europejska zapowiedziała, że oceni ustawę o Trybunale Konstytucyjnym w ramach prowadzonej procedury ochrony praworządności, kiedy prace nad nią zostaną w Polsce zakończone.

"Komisja Europejska bardzo dokładnie śledzi proces prawny w Polsce. Odnotowujemy, że prace nad ustawą ws. funkcjonowania TK nie zostały jeszcze ukończone" - powiedziała na konferencji prasowej w Brukseli rzeczniczka KE Mina Andreewa.

W czwartek Sejm uchwalił nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, opartą na propozycjach PiS. Wcześniej posłowie odrzucili ponad 40 poprawek zgłoszonych przez opozycję. Ustawa trafi teraz do Senatu, który zajmie się nią na posiedzeniu w dniach 20-22 lipca. Zdaniem PiS ustawa rozwiązuje "najważniejszy i palący problem - usuwa stan niepewności prawnej". Według opozycji tryb pracy nad ustawą naruszył procedury legislacyjne, zaś część jej zapisów jest niekonstytucyjna i nie uwzględnia zaleceń Komisji Weneckiej

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA