REKLAMA

KE: Polskie władze naruszyły zakaz wycinki w Puszczy Białowieskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 11 września 2017 15:59
KE: Polskie władze naruszyły zakaz wycinki w Puszczy Białowieskiej KE ma dowód w postaci zdjęć z satelity (fot.wikipedia.org/Stormbringer76)

Polskie władze naruszyły tymczasowe postanowienie o zakazie wycinki w Puszczy Białowieskiej - oświadczyła przed Trybunałem Sprawiedliwości UE pełnomocniczka KE Katarzyna Hermann.

"Dowód jest jednoznaczny. Rzeczpospolita Polska naruszyła postanowienie wiceprezesa Trybunału (ws. zakazu wycinki)" - powiedziała Hermann, pokazując obrazy satelitarne i zdjęcia z Puszczy, które KE otrzymała od przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego.

Pełnomocniczka KE powiedziała w trakcie posiedzenia, że Komisja Europejska wnosi do Trybunału o "podjęcie wszelkich koniecznych środków tymczasowych", aby nałożyć na Rzeczpospolitą Polską karę za naruszenie postanowienia wiceprezesa Trybunału ws. nakazu wstrzymania wycinki.

Prawniczka złożyła ten wniosek ad hoc, po pytaniach wiceprezesa Trybunału, w jaki sposób KE chciałaby spowodować wykonanie postanowienia o wstrzymaniu wycinki. Przedstawicielka Komisji początkowo domagała się tylko doprecyzowania przesłanki "bezpieczeństwa publicznego", na które powołuje się Polska. Później, po sugestiach wiceprezesa Trybunału i krótkiej przerwie na konsultacje, Hermann wystąpiła o nałożenie na Polskę kar okresowych.

Pełnomocnik rządu uznał wniosek za bezprzedmiotowy, bo - jak argumentował - Polska nie narusza zarządzenia tymczasowego i działa zgodnie z nim, a prowadząc wycinkę, kieruje się względami bezpieczeństwa publicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Dla dobra Polski!!! 2017-09-11 22:40:47
    Dobrze! Nie ma zgody na niszczenie polskiego dziedzictwa w imię kasy!!! Niech łpn=buzy z PIS nie myślą że wszystko im wolno.
  • Kaem 2017-09-11 21:25:40
    Kompromitacja instytucji unijnych nie ma końca. Trzeba z tym walczyć .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA