REKLAMA

KE uruchamia art 7, Beata Mazurek: Ta decyzja nie ma nic wspólnego z merytoryką

 • Autor: PAP/AT
 • 20 grudnia 2017 13:42
KE uruchamia art 7, Beata Mazurek: Ta decyzja nie ma nic wspólnego z merytoryką Będziemy bronić decyzji, które zapadają w polskim parlamencie - powiedziała rzeczniczka PiS (Beata Mazurek, fot.beatamazurek.pl)

To, co robią urzędnicy europejscy, to jest działanie polityczne, a nie merytoryczne - oświadczyła rzeczniczka PiS Beata Mazurek, komentując decyzję KE o uruchomieniu art. 7 traktatu unijnego wobec Polski.

"Ta decyzja nie ma nic wspólnego z merytoryką, jest to w naszej ocenie wyłącznie decyzja polityczna" - powiedziała Mazurek.

Jak oceniła, "to, co robią urzędnicy europejscy, to jest działanie polityczne, a nie merytoryczne".

"My jesteśmy pełnoprawnym członkiem UE, opowiadaliśmy się za tym, żeby być i cały czas to podtrzymujemy, co nie zmienia faktu, że nie będziemy artykułować swoich potrzeb, swoich ocen i nie będziemy bronić decyzji, które zapadają w polskim, demokratycznie wybranym parlamencie" - powiedziała Mazurek.

Czytaj też: Minister sprawiedliwości o decyzji KE: Tu chodzi o politykę

"Jesteśmy podmiotem i wreszcie prowadzimy taką politykę, że artykułujemy swoje potrzeby, swoje oczekiwania i bronimy swoich praw" - podkreśliła rzeczniczka PiS.

Komisja Europejska zdecydowała w środę (20 grudnia) o uruchomieniu art. 7 traktatu unijnego wobec Polski. Wiceszef Komisji Frans Timmermans, który poinformował o tej decyzji, podkreślił, że KE daje Polsce trzy miesiące na wprowadzenie rekomendacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Madera 2017-12-22 10:31:53
  To są kombinacje do przejęcia PAŃSTWA PRZEZ ŻYDÓW I W TYM POMAGAJĄ IM WROGOWIE POLSKI Z EUROPY I USRAEL !!! Są ...TO MŚCIWE , MENDY , KTÓRE MSZCZĄ SIĘ ZA II WOJNĘ ŚWIATOWĄ........DLATEGO ODSUNIĘTO NAS OD ROSJI, I WZBUDZONO W POLAKACH NIENAWIŚĆ DO NICH !!! ŚWIĘTA....KTÓRE SĄ/I ICH NIE MA !!! JEZUS NIE PRZYJDZIE 24.12 NA ŚWIAT.....PRZYJDZIE APOKALIPSA !!!
 • Jorg 2017-12-20 19:45:45
  Co tu komentować,kobieta bez mózgu,mówi to co kurdupel jej powie. Wstrętne babsko jak każdy pseudo-katolik.
 • -m1 2017-12-20 17:02:07
  To jest decyzja czysto merytoryczną. Wie to każdy posiadacz szarych komórek.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA