REKLAMA

Kempa: odpowiedź prof. Rzeplińskiego nie rozwiała wątpliwości

  • Autor: PAP/em
  • 11 grudnia 2015 15:07
Kempa: odpowiedź prof. Rzeplińskiego nie rozwiała wątpliwości Beata Kempa (fot. facebook.com/beatakempapl)

Szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa powiedziała, że nie otrzymała wyjaśnień od przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego, dlaczego skład orzekający Trybunału został zmniejszony i "czy w związku z tym nie zachodzi przesłanka do stwierdzenia nieważności orzeczenia".

Dziękując prezesowi Trybunału, Kempa mówiła, że jego odpowiedź nie rozwiała wątpliwości co do ważności orzeczenia TK i składu orzekającego. "Dziękuję panu prezesowi za to pismo, ale ono jest przypomnieniem suchym artykułów konstytucji RP, którą znamy i to pismo nie odpowiada na wątpliwości szefa kancelarii premiera i nie jest bynajmniej opinią w tej sprawie" - zaznaczyła Kempa.

Jak dodała, "sprawa jest precedensowa i ważne jest, żeby Polacy otrzymali komunikat, że organy władzy publicznej w Polsce działają na podstawie i w granicach prawa". "To obowiązuje wszystkich, również Trybunał Konstytucyjny" - podkreśliła Kempa.

W czwartek szefowa KPRM napisała do przewodniczącego TK Andrzeja Rzeplińskiego, że są "poważne wątpliwości co do możliwości publikacji w Dzienniku Ustaw" wyroku TK z 3 grudnia i zwróciła się do niego o zajęcie stanowiska w tej sprawie. "Jednocześnie informuję, że do tego czasu wstrzymuję publikację wyroku" - napisała.

Ogłaszanie wyroków TK jest obowiązkiem konstytucyjnym i podlega wykonaniu niezwłocznie; ponawiam zarządzenie o niezwłocznym ogłoszeniu wyroku TK z 3 grudnia w Dzienniku Ustaw - napisał w piątek prezes TK Andrzej Rzepliński w piśmie do premier Beaty Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Co_nam_PIS_DA 2015-12-11 17:29:43
    Pani Beato, a co na to mówi Ojciec Dyrektor, przecież to Pani przewodnik Duchowy. Proszę nas oświecić - kto jest dla Pani ważniejszy - Ojciec Dyrektor czy Prezes. Chyba biandrii Pani nie uprawia (biandria to analogia bigamii).
  • Chachar 2015-12-11 15:39:27
    W 1968 mówiono że w Warszawie to same Kępy i Moczary, historia zatoczyła koło - w 2015 w Warszawie same Kempy i Kaczory. Dla młodych: tow. Kępa był sekretarzem KW PZPR tow. Moczar członkiem BP PZPR nadzorującym SB.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA