REKLAMA

Kempa twierdzi, że to Bruksela jest winna za możliwy Brexit

 • Autor: GP
 • 23 czerwca 2016 13:36
Kempa twierdzi, że to Bruksela jest winna za możliwy Brexit Beata Kempa i Elżbieta Witek na briefingu prasowym w KPRM. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Beata Kempa twierdzi, że UE zmieniła się. To nie wspólnota, do której Polska przystępowała w 2004 roku.
• Kempa nie chce wyjścia z UE Anglii, ale winą za referendum na Wyspach obarcza administrację w Brukseli.

Beata Kempa z Kancelarii Premiera RP wyraziła krytyczną opinię o genezie sytuacji w Wielkiej Brytanii. W jej ocenie Unia 12 lat temu, gdy Polska i pozostałe kraje wstępowały do Wspólnoty była inną "obietnicą" niż obecnie.

Opinię posłanka i urzędnik w KPRM wygłosiła w czwartek (23 czerwca), w radiu Zet.

Kempa zarzuciła komisarzom, że nie jest ich rolą strofować państwa członkowskie i "przyjeżdżać do nas z góry ustaloną tezą." - Nie ma woli rzetelnego i bezstronnego wyjaśnienia sprawy. Oni się dają zapędzać w kozi róg. Mam spore obawy co do ich obiektywizmu - mówiła.

Czytaj: Szef MSZ precyzował konsekwencje brexitu

Gdy rozmowa z UE przeszła na najbardziej palący problem kontynentu, czyli możliwe wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii, Kempa stwierdziła, że mimo krytyki wobec UE i Brukseli nie chce jej powolnego rozpadu. Posłanka PiS za jedno ze źródeł całej sytuacji widzi właśnie autorytarne zapędy brukselskiej administracji.

- Mam nadzieję, że Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej - przekonywała Beata Kempa. O możliwości wyjścia mówiła. - To byłby poważny sygnał o tym, co dzieje się w Unii. Czy nie jest tak, że jest zbyt dużo biurokracji, prawo jest zbyt skomplikowane, zbyt duży jest dyktat unijnych komisarzy? - pytała kończąc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • PiS Hańba Wstyd! 2016-06-23 17:55:09
  Do Viki: Choć raz przyznaliście się komunistyczne chamy PiS iż, skurwysyny, SLD-PSL przestępcy od największej w historii powojennej Polski afery gruntowej w obrębach gmin masowych zmian obaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na "B" budowlane ściany wschodniej Polski, gdzie właściciele gruntów nawet niebyli stronami postępowania to "Wasze komuchy dzieło". Złodzieje kanalie prawica i lewica!
 • Viki 2016-06-23 17:00:41
  Do przedterminowe wybory!:Już gorszych ludzi typu schetyna,petru niesiołoski kijowski niema i długo nie będzie !!! No jeszcze jest SZOGUN I TW BOLEK ŁĄCZĘ SIĘ W BULU I NADZIEJI!!!? Masz rację HAŃBA i WSTYD ,WSTYD i WSTYD po STROKROĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • przedterminowe wybory! 2016-06-23 15:25:53
  Dajecie im! Jesteście nieudacznikami, wszelkie aktywa za Rządów PiS są masowo wycofywane, bez UE jesteście zerami, zaś za Rządów PiS większość społeczeństwa Polskiego zostanie dziadami czas uświadomienia! Jedynym możliwym sposobem na zmiany jest obalenie tyrana, obecnego Rządu kanalii i hama!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA