REKLAMA

KGHM, PZU, GPW: Zmiany w kadrach przesądzone, zmienią się także nadzorcy

  • Autor: PAP/MN
  • 07 października 2016 07:56
KGHM, PZU, GPW: Zmiany w kadrach przesądzone, zmienią się także nadzorcy Ostatecznych ustaleń co do podziały spółek na poszczególne ministerstwa jeszcze nie ma. (fot. PTWP)

• KGHM może trafić pod nadzór Ministerstwa Energii, PZU do Ministerstwa Rozwoju, a GPW do Ministerstwa Finansów - poinformował Henryk Kowalczyk, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów (SKRM).
• Dodał, że zmiany kadrowe w spółkach skarbu państwa są przesądzone.

Kowalczyk informował kilka dni temu, że po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa nadzór merytoryczny nad spółkami Skarbu Państwa trafi do poszczególnych ministrów branżowych, natomiast nadzór nad powoływaniem zarządów i rad nadzorczych spółek znajdzie się w gestii kancelarii premiera.

"Ostatecznych ustaleń jeszcze nie ma (...) Na pewno nie będzie zmiany już dokonanego podziału. Są spółki, w których przypadku przyporządkowanie nadzoru jest oczywiste. Do Ministerstwa Energii, które nadzoruje też górnictwo, może trafić KGHM. PZU jest instytucją finansów, więc powinien być w resorcie rozwoju" - powiedział w piątkowym "Pulsie Biznesu" Kowalczyk, pytany o podział kluczowych spółek pomiędzy poszczególne ministerstwa.

"Problem stanowi przyporządkowanie Grupy Azoty i GPW. W przypadku giełdy skłaniamy się, aby nadzór był w Ministerstwie Finansów. Grupa Azoty trafi pod skrzydła ministra Tchórzewskiego albo premiera Morawieckiego. Polfa Tarchomin mogłaby trafić do Ministerstwa Zdrowia" - dodał.

Kowalczyk zapowiedział zmiany kadrowe w spółkach Skarbu Państwa, ale nastąpią one dopiero po zakończeniu kontroli CBA.

"To, w powiązaniu z wynikami spółek, da nam obraz, gdzie trzeba wymienić kadrę zarządzającą. Nie dotyczy to tylko spółek, które były w nadzorze MSP. Pojawią się również rekomendacje dotyczące podmiotów przypisanych do innych resortów. Chcemy to przeprowadzić do końca roku, jeszcze przed likwidacją resortu skarbu i wejściem w życie nowej reformy nadzoru" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA