REKLAMA

Kibice napisali własną ustawę o imprezach masowych

  • Autor: PAP/AS
  • 26 marca 2016 12:15
Kibice napisali własną ustawę o imprezach masowych W realizację tego pomysłu, który firmowany jest przez Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców, zaangażowali się politycy (fot. pixabay.com)

Ustawa o imprezach masowych jest od dawna powszechnie krytykowana, m.in. przez prawników i kibiców. Ci drudzy wspierani przez tych pierwszych napisali więc projekt nowego prawa, które powinno - ich zdaniem - obowiązywać m.in. na stadionach – informuje "Gazeta Polska codziennie".

W realizację tego pomysłu, który firmowany jest przez Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców, zaangażowali się politycy.

Uwzględniono opinię klubów piłkarskich, zwłaszcza ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na stadionach, konsultacje przeprowadzono z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i spółką Ekstraklasa SA.

Projekt zakłada m.in. podniesienie pułapu imprezy masowej w hali do 500 osób (obecnie to 300), nowe zadania dla służb porządkowych i wyłączenie zawodów sportowych dzieci i młodzieży spod definicji imprezy masowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA