REKLAMA

Kidawa-Błońska: ostatnie posiedzenie Sejmu to czas rozliczenia

  • Autor: PAP
  • 02 października 2015 13:41
Kidawa-Błońska: ostatnie posiedzenie Sejmu to czas rozliczenia Na ostatnim posiedzeniu Sejmu będą rozpatrywane tylko poprawki wniesione przez Senat – powiedziała Kidawa-Błońska. Fot. kidawa-blonska.p

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że ostatnie posiedzenie Sejmu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu, jest czasem na rozliczenie dotychczasowej pracy, a nie rozpoczynaniem działań legislacyjnych.

Odniosła się w ten sposób do zapowiedzi Beaty Szydło, że jeszcze w piątek złoży w Sejmie projekt ustawy "o minimalnej stawce za godzinę 12 zł".

"Po zaprzysiężeniu nowego Sejmu"

Pytana o to, czy wprowadzi do porządku obrad na przyszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu projekt ustawy, którego złożenie zapowiedziała Szydło powiedziała, że rozumie, iż "pani Szydło chce pokazać, że ma przygotowaną ustawę". Dodała, że będzie mogła złożyć ten projekt po 25 października, czyli po zaprzysiężeniu nowego Sejmu.

Ale w tym momencie, na ostatnim posiedzeniu Sejmu, gdzie raczej rozliczamy się z tego co zrobiliśmy, mówienie że można coś jeszcze zrobić to jest oszukiwanie i Polaków i podważanie wiarygodności parlamentu - oceniła marszałek Sejmu.

Przypomniała też, że PO także proponuje wprowadzenie stawki godzinowej, i że jest to rozwiązanie, które "powinno być przyjęte".

Tylko poprawki wniesione przez Senat

Oceniła jednocześnie, że "w tej chwili to nie jest dbałość o rozwiązanie problemu, tylko naprawdę czysta gra polityczna kampanijna. A poseł, który jest kilka kadencji w Sejmie powinien dbać o to, żeby wizerunek Sejmu na zewnątrz był szanowany - zaznaczyła.

Podkreśliła też, że na ostatnim posiedzeniu Sejmu, w przyszłym tygodniu, będą rozpatrywane tylko poprawki wniesione przez Senat do ustaw uchwalonych wcześniej przez Sejm. "Nie będzie rozpoczęte żadne działanie legislacyjne, bo to jest niemożliwe do wykonania - zapowiedziała Kidawa-Błońska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA