REKLAMA

Kidawa-Błońska: taki będzie wynik wyborów

  • Autor: PAP
  • 16 października 2015 11:56
Kidawa-Błońska: taki będzie wynik wyborów Tylko dwa ugrupowania mogą być spokojne o to, że będą w parlamencie - powiedziała marszałek. Fot. youtube.com

Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska uważa, że tylko dwa ugrupowania mogą być spokojne o to, że po wyborach znajdą się w parlamencie: Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Jej zdaniem "wszystko inne jest jeszcze niedookreślone".

Patrząc przez ostatnie tygodnie na sondaże, obserwując wahania słupków, jednej rzeczy jestem pewna: że dwa ugrupowania mogą być spokojne o to, że będą w parlamencie. To jest Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość - powiedziała marszałek.

Czy wejdą do Sejmu?

Wszystko inne jest jeszcze niedookreślone i chyba nie ma osoby, która by mogła powiedzieć, które z partii przekroczą próg, czy wejdą do Sejmu, poza tymi dwoma dużymi ugrupowaniami - dodała.

Zdaniem marszałek jesteśmy po raz pierwszy w sytuacji, gdy tak trudno powiedzieć, co będzie dzień po wyborach - jaki będzie ich wynik i "kto będzie brał odpowiedzialność za Polskę".

"Przekonamy tych, którzy od nas odeszli"

Sondaże pokazują, że Platforma zatrzymała tendencję spadkową - zaznaczyła Kidawa-Błońska.

Mam nadzieję, że każdy dzień kampanii spowoduje, że przekonamy tych, którzy od nas odeszli, byli do nas zniechęceni - dodała.

Kidawa-Błońska, pytana przez dziennikarzy, podkreśliła, że nie wierzy, że po wyborach powstanie koalicja wszystkich partii przeciwko PiS. Jak zaznaczyła, "rząd robi się po to, żeby działać pozytywnie, a nie negatywnie".

Rząd i koalicja jest po to, żeby tworzyć nowe rozwiązania prawne, ulepszać życie Polaków. To nie o to chodzi, żeby kogoś nie dopuszczać do władzy - uważa marszałek Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • gosc 2015-10-16 12:56:53
    hmm, chyba tylko jedno ugrupowanie...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA