REKLAMA

Kiedy głosowanie nad wotum nieufności dla rządu?

  • Autor: PAP/JS
  • 24 marca 2017 14:33
Kiedy głosowanie nad wotum nieufności dla rządu? Inicjatywa PO, mimo deklarowanego wsparcia części pozostałych klubów opozycyjnych, nie ma szans na powodzenie - PiS dysponuje Sejmie samodzielną większością 234 głosów. (fot.:Paweł Kula/sejm.gov.pl)

Wniosek PO o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Beaty Szydło zostanie poddany pod głosowanie albo podczas posiedzenia Sejmu 5-7 kwietnia, albo 19-21 kwietnia - poinformował dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Grzegrzółka dodał, że wniosek PO o wotum nieufności wobec rządu w piątek przed popołudniem trafił do marszałka Sejmu. Jak zaznaczył, o wniosku będą teraz - zgodnie z Regulaminem Sejmu - poinformowani prezydent i premier. "Wniosek zostanie poddany pod głosowanie w kwietniu - albo podczas 39. posiedzenia Sejmu 5-7 kwietnia, albo 40. (19-21 kwietnia)" - zapowiedział.

PO złożyła w piątek w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. PO chce, by debata nad wnioskiem odbyła się na początku kwietnia.

Wniosek Platformy liczy, wraz z uzasadnieniem, 35 stron i szczegółowo opisuje zarzuty ugrupowania wobec zdecydowanej większości członków obecnej Rady Ministrów, w tym trzech wicepremierów: Mateusza Morawieckiego (jednocześnie ministra rozwoju i finansów), Piotra Glińskiego (resort kultury i dziedzictwa narodowego) oraz Jarosława Gowina (nauka i szkolnictwo wyższe).

Inicjatywa PO, mimo deklarowanego wsparcia części pozostałych klubów opozycyjnych, nie ma szans na powodzenie - PiS dysponuje Sejmie samodzielną większością 234 głosów. Platforma podkreśla, że celem wniosku jest przede wszystkim debata na temat polityki PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA