REKLAMA

Kiedy Parlament Europejski przyjmie rezolucję o Polsce?

  • Autor: PAP/JS
  • 05 kwietnia 2016 11:46
Kiedy Parlament Europejski przyjmie rezolucję o Polsce? Zdaniem Trzaskowskiego, jeżeli polski rząd nie zastosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej w sprawie reformy TK, to można się spodziewać, że Komisja Europejska będzie kontynuować procedurę ochrony praworządności wobec Polski (fot. facebook/Twitter)

• Już za tydzień w Strasburgu Parlament Europejski może przyjąć rezolucję o sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce.
• Według byłego ministra ds. europejskich Rafała Trzaskowskiego (PO) wiele wskazuje, że tak się stanie.

"Wszyscy nasi partnerzy są bardzo mocno zaniepokojeni tym, co się dzieje w Polsce. Polska była do tej pory wiarygodnym i przewidywalnym partnerem w UE, można było z naszym udziałem rozwiązywać europejskie problemy. Natomiast w tej chwili to Polska stała się problemem UE" - powiedział Trzaskowski na konferencji prasowej w PE w Brukseli. Podkreślił, że PO chce, by dyskusja o Polsce była wyważona.

Czytaj też: Jagland: Trybunał Konstytucyjny sparaliżowany, potrzebne rozwiązanie w Sejmie

Zdaniem Trzaskowskiego, jeżeli polski rząd nie zastosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej w sprawie reformy TK, to można się spodziewać, że Komisja Europejska będzie kontynuować procedurę ochrony praworządności wobec Polski. "Parlament Europejski też będzie się tym zajmował i - być może, wszystko na to wskazuje - że podczas najbliższej sesji plenarnej" - powiedział polityk PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA