REKLAMA

Kiedy rekonstrukcja rządu? Zmiany po 6 stycznia

  • Autor: PAP/AT
  • 04 stycznia 2018 09:45
Kiedy rekonstrukcja rządu? Zmiany po 6 stycznia Rzecznik prezydenta powiedział, że premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda rozmawiają na temat rekonstrukcji(Krzysztof Łapiński, fot.prezydent.pl/Maciej Biedrzycki)

Zapowiedź była taka, że rekonstrukcja może nastąpić po święcie Trzech Króli. To może nie być od razu tego dnia, czy w następnym tygodniu, do kilku tygodni może ta rekonstrukcja zająć - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Łapiński pytany był w radiu RMF FM kiedy możemy spodziewać się rekonstrukcji rządu.

"Zapowiedź była taka, jeśli dobrze odczytałem słowa pana premiera (Mateusza) Morawieckiego, że po święcie Trzech Króli; to może nie być od razu tego dnia, czy w następnym tygodniu, do kilku tygodni może ta rekonstrukcja zająć" - podkreślił rzecznik prezydenta.

Na pytanie, czy Mateusz Morawiecki informuje prezydenta o postępach w pracach nad rekonstrukcją Łapiński powiedział, że premier i prezydent "są w kontakcie".

Podkreślił, że pewne rozmowy trwały już w momencie nominacji na funkcję premiera Mateusza Morawieckiego. "Natomiast też pamiętajmy, że dzisiaj to jest pytanie też do obozu Zjednoczonej Prawicy, jak zaplecze partyjne, czy zaplecze, które stoi za Mateuszem Morawieckim sobie to wyobraża" - mówił minister.

Czytaj też: Premier: Po rekonstrukcji rządu ruszymy z robotą ostro do przodu

Pytany, czy prezydent ma jakieś oczekiwania w sprawie rekonstrukcji rządu Łapiński odparł, że "w tym momencie, jeśli są jakieś rozmowy to lepiej, żeby publicznie o tym nie mówić". "Poczekajmy na pewne fakty" - dodał.

"Ja tutaj jestem w tej niezręcznej sytuacji, że nawet jakbym pewne rzeczy wiedział, to w tej chwili jeszcze nie jest czas, żeby o nich mówić" - podkreślił.

Dopytywany, czy premier konsultuje się z prezydentem w sprawie rekonstrukcji, czy po prostu wyśle mu gotową listę ministrów rzecznik prezydenta powiedział, że premier Morawiecki i prezydent Duda rozmawiają na temat rekonstrukcji. "Natomiast jak ona będzie wyglądała, kiedy nastąpi to proszę jeszcze poczekać" - podkreślił.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • realityszoł 2018-01-05 06:48:52
    Ta rekonstrukcja to całkowita ściema.Od pół roku o niej mówią a tu nici.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA