REKLAMA

Kielce: kto senatorem? Oficjalne wyniki PKW

  • Autor: PAP
  • 26 października 2015 18:28

Senator ostatniej kadencji Krzysztof Słoń (PiS) ponownie zdobył mandat w senackim okręgu wyborczym nr 83, obejmującym Kielce i powiat kielecki – wynika z protokołu głosowania Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach.

Według dokumentu zamieszczonego na stronie internetowej kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, na Słonia zagłosowało 76 529 wyborców.

Drugi był bezpartyjny prawnik Kamil Suchański (własny komitet, popierany przez PO i Zjednoczoną Lewicę), syn senatora IV i V kadencji Jerzego Suchańskiego z 67 568 głosów. Gdyby o mandacie decydowali tylko mieszkańcy Kielc, zdobyłby go Suchański, który w stolicy województwa świętokrzyskiego uzyskał o 5959 głosów więcej niż Słoń.

Trzeci wynik głosowania w całym okręgu - 22 041 głosów - uzyskała radna sejmiku wojewódzkiego, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, Małgorzata Stanioch. Zgłosił ją komitet PSL, ale po tym gdy kobieta w połowie września usłyszała w prokuraturze zarzut przyjęcia łapówki, ludowcy wycofali jej poparcie w wyborach.

Frekwencja w głosowaniu wyniosła 53,26 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA