REKLAMA

Kierownictwo PiS rozmawiało m.in. o sytuacji w Sejmie

  • Autor: PAP/JS
  • 04 stycznia 2017 22:18
Kierownictwo PiS rozmawiało m.in. o sytuacji w Sejmie Wieczorem przez ok. trzy godziny obradowało prezydium Komitetu Politycznego PiS – wynika z informacji od polityków partii (fot.:Sejm RP/twitter.com)

• Wieczorem przez ok. trzy godziny obradowało prezydium Komitetu Politycznego PiS – wynika z informacji od polityków partii.
• Najważniejsi politycy PiS rozmawiali m.in. o sytuacji w Sejmie.

W składzie prezydium Komitetu są prezes PiS Jarosław Kaczyński, wiceprezesi: premier Beata Szydło, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, szef MON Antoni Macierewicz, Adam Lipiński, a także marszałkowie Sejmu i Senatu: Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski oraz wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński.

W środę zebrało się prezydium Komitetu Politycznego PiS, zaś we wtorek - według rozmówców - z członkami Rady Ministrów rozmawiały m.in. władze klubu PiS.

Od 16. grudnia w sali plenarnej Sejmu przebywają posłowie opozycji - PO i Nowoczesnej - którzy rozpoczęli wtedy protest wobec wykluczenia z obrad posła PO Michała Szczerby i wobec projektowanych zmian w zasadach pracy dziennikarzy w Sejmie, domagając się zachowania jej dotychczasowych reguł. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wznowił obrady w Sali Kolumnowej, gdzie przeprowadzono głosowania m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r.

Opozycja uważa, że głosowania w Sali Kolumnowej były nielegalne, m.in. z powodu braku kworum. Niektórzy politycy z opozycji przekonywali, że część posłów nie była dopuszczona do obrad; inni mówili, że na sali mogły znaleźć się osoby postronne. Marszałek Sejmu zapewnił, że w głosowaniach 16. grudnia brała udział wymagana w konstytucji liczba posłów oraz, że każdy z posłów mógł wejść do Sali Kolumnowej głównym wejściem i brać udział w każdym głosowaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • puszatek 2017-01-06 11:14:17
    Do Manfred: Odniosę się trochę żartobliwie i ironicznie do Twego wpisu: otóż tzw. "opozycja" nie mogła iść głosować, bo w tym czasie uprawiała nitrasing. Ponadto nie wolno tolerować zachowań warcholskich!
  • Manfred 2017-01-05 11:25:23
    Monitoring pokazał jasno, że opozycja poselska miała utrudnione wejście do Sali Kolumnowej, drzwi główne zastawione były krzesłami, ochrona odpychała posłów a co niektórzy posłowie PIS-u obrzucali ich inwektywami,np. Molak. Marszałek ma prawo zapraszać pracowników PIS-u na salę obrad, lecz przy braku posłów opozycji stanowi to uzasadnione podejrzenie, że mogli oni brać udział w zarządzonym głosowaniu nad budżetem. Udostępnione nagranie z kamery nr 3 - bez nagłośnienia nie oddaje obiektywnego obrazu głosowania i nie jest wykluczone , że ciągle powtarzane istniejące kworum na sali zostało wypełnione przy udziale osób nie będącymi posłami. Dlatego dla zachowania transparentności wyniku głosowania powinno ono być powtórzone wraz z poprawkami. I to będzie właściwy krok , który może naprawić sytuację kryzysu parlamentarnego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA